“Kitap Kapınızda” Hizmetine Hayran Kaldı

Ankara Edebiyat Festivali kapsamında Mamak Musiki Muallim Mektebi’nde “Nagehan Ol Şara Vardım Şehir ve Edebiyat Paneli”ne katılan Mustafa Armağan, Mamak Belediyesi’nin Kitap Kapınızda hizmetine hayran kaldı.

EĞİTİM - 23-09-2022 14:19

“Kitap Kapınızda” Hizmetine Hayran Kaldı

Açtığı bebek, çocuk ve uyanık kütüphaneleriyle (19) Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Yılın Kütüphane Dostu Belediyesi” seçilen Mamak Belediyesi, kitap okuma konusunda hizmette sınır tanımıyor.

Mamak Belediyesi’nin “Kitap Kapınızda” projesi büyük ilgi görüyor.

65 yaş üstü, evi ve kütüphaneye ulaşım noktasında sıkıntı yaşayan vatandaşlar için hizmet veren Mamak Belediyesi’nin “Kitap Kapınızda” uygulamasında 4 bine yakın kullanıcısı var. Bugüne kadar yaklaşık 8 bin kitap, okurlara ulaştırıldı. Mamak Belediyesi bu hizmet karşılığında hiçbir ücret talep etmiyor.

Kitap Kapınızda uygulaması usta Yazar Mustafa Armağan’ın da dikkatini çekti. Kitapların okurlara ulaştırılması noktasında hizmet veren kuryelerin “Kitap Kapınızda” motoruna binen Mustafa Armağan, sosyal medya hesabından “Mamak Belediyesi’nin bu değerli hizmetine katılmak boynumuzun borcudur” yazdı.

“Yeter ki Kitap Okunsun!”

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Kitap Kapınızda hizmetimizle kütüphaneye gelmeden, hemşerilerimizin seçtiği kitapları kapısına kadar götürüyoruz. Okuduktan sonra da evinden alıyoruz. Yeter ki kitap okunsun, biz fedakarlık yaparak hizmet veriyoruz” dedi.

 

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
ATO Meclis Üyesi Güçlü “Gençlerimizi tebrik ediyoruz”

ATO Meclis Üyesi Güçlü “Gençlerimizi tebrik ediyoruz”

11-09-2023 - EĞİTİM

Pursaklar’da İlk Ders Zili Hediyelerle Çaldı

Pursaklar’da İlk Ders Zili Hediyelerle Çaldı

11-09-2023 - EĞİTİM