DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Savaş Mülazımoğlu
Savaş Mülazımoğlu
Giriş Tarihi : 17-05-2023 12:45

MİLLİ MÜCADELE’NİN İLK ADIMI ATILMIŞTIR.

GELECEĞİMİZİN GÜVENCESİ SEVGİLİ GENÇLERİMİZİN, TÜRK’ÜN TARİHİNİ ÖĞRENEREK, ONLARDAN SONUÇLAR ÇIKARMALARI ÇOK ÖNEMLİDİR.

MİLLET OLARAK NEREDEN GELİP NEREYE GİTTİĞİMİZ KONUSUNDA KAFALARDAKİ BERRAKLIK, KÖKENİ GEÇMİŞE DAYANAN SORUNLAR KARŞISINDAKİ MİLLİ TUTUM, ‘GELECEĞİN TÜRKİYE’SİNE BEN NASIL KATKI SAĞLARIM’ KAYGISI VE ECDADIMIZIN HÜRMETLE YÂD EDİLMESİ GENÇLERİMİZİN BAŞLICA SORUMLULUKLARI ARASINDADIR.

BUNUN YANI SIRA, YARININ YETİŞKİNLERİ OLAN GENÇLERİMİZE; MUTLU, HUZURLU VE DONANIMLI OLMALARI İÇİN HER TÜRLÜ DESTEĞİN VERİLMESİ, İYİ YETİŞMELERİ KONUSUNDA ÖNLERİNE ÇIKAN SORUNLARIN GİDERİLMESİ HEPİMİZİN GÖREVİ OLMALIDIR.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE KUTLAYACAĞIMIZ 19 MAYIS’IN 1919’UN BU ÇOK ÖZEL YILDÖNÜMÜNDE, AZİZ MİLLETİMİZİN VE DEĞERLİ GENÇLERİMİZİN BAYRAMINI İÇTENLİKLE KUTLUYORUM.

SAMSUN’DAN BAŞLATTIKLARI KURTULUŞ MÜCADELESİYLE, BİZLERE KUTSAL BİR VATAN EMANET EDEN BAŞTA GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE MİLLİ KAHRAMANLARA CENAB-I ALLAH’TAN RAHMET DİLİYOR, AZİZ HATIRALARINI ŞÜKRAN, MİNNET VE TAZİMLE ANIYORUM.

19 MAYIS 1919

DÖNEMİN SÖMÜRGECİ GÜÇLERİNCE DAYATILAN BİR GELECEĞİ REDDEDEREK "MİLLETİN BAĞIMSIZLIĞINI, YİNE MİLLETİN AZİM VE KARARININ KURTARACAĞINA" İNANAN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN CUMHURİYETLE SONUÇLANACAK KUTLU MÜCADELESİNE BAŞLADIĞI GÜNDÜR.

19 MAYIS RUHU, MİLLİ ONURUN DİRİLİŞİ, TESLİMİYETÇİ, TAVİZKÂR YÖNETİMLERE KARŞI MİLLİ DEVLETİN DOĞUŞU; ÇAĞIN STRATEJİK DENGELERİNİ VE ZAYIFLIKLARINI GÖZETEN AKIL, SAĞDUYU VE VİZYONUN ADIDIR.

19 MAYIS 1919 DA

√ MİLLİ MÜCADELE’NİN İLK ADIMI ATILMIŞTIR.

√ İŞGAL VE ESARETE KARŞI İLK HAMLE YAPILMIŞTIR.

√ TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN İLK HARCI KARILMIŞTIR.

TARİHTE HER ŞEY İLK ADIMLA BAŞLAMIŞTIR.

ADIMLAR BİRLEŞİP YÜRÜYÜŞ OLMUŞTUR.

YÜRÜYÜŞLER GÖNÜLLERDE YÜKSELİP MÜCADELEYLE BULUŞMUŞTUR.

MÜCADELELER GENİŞLEYİP TARİHİN SAYFALARINI MÜHÜRLEMİŞTİR.

VE BİR AN GELMİŞ, O TARİH TÜRK DİYE OKUNMUŞTUR.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI SAMSUN’DAN BAŞLATTIKLARI YÜRÜYÜŞLE YORGUNLUĞU VE YILGINLIĞI EZİP GEÇMİŞLERDİR.

VATANIMIZA GÖZ DİKEN, VARLIĞIMIZA ÖMÜR BİÇEN EMPERYALİST VAHŞİLİK İLK CEVABINI SAMSUN’DAN ALMIŞTIR.

19 MAYIS; MİLLİYETÇİ ŞUURUN MİLLET İRADESİNE DÖNDÜĞÜ İLK MERHALEDİR.

19 MAYIS; ZALİME, HAİNE, ALÇAĞA, İŞBİRLİKÇİYE YILDIRIM GİBİ ÇARPAN TÜRK’ÜN KUDRETLİ YÜZÜDÜR.

İLK ADIM; VATANI SAHİPSİZ, MİLLETİ ÇARESİZ SANAN BEDHAHLARA KARŞI VAR OLUŞ HAYSİYETİDİR.

İLK ADIM; BÖLÜNMEMİZİ, PARÇALANMAMIZI, TARİHTEN SİLİNİP GİTMEMİZİ AMAÇLAYAN MÜSTEVLİLERE VE İŞBİRLİKÇİLERE KARŞI TÜRK MİLLETİNİN İMANLI CEVABIDIR.

İLK ADIM; BİTMEMİZİ, TÜKENMEMİZİ, YERSİZ YURTSUZ KALMAMIZI PROJELENDİREN ZALİMLERİ İZMİR’E KADAR KOVALAYAN KAHRAMANLIĞIN ŞAHLANIŞIDIR.

SAMSUN’A ATILAN İLK ADIM; KARANLIĞI DAĞITAN AYDINLIĞIN, YILGINLIĞI KOVAN AHLAKIN, YENİLGİYİ REDDEDEN AKLIN, ÜMİTSİZLİĞİ BİTİREN KALBİN, TESLİMİYETİ ELİNİN TERSİYLE İTEN CESARETİN HAYRANLIKLA YAD EDİLEN SİMGESİDİR.

TARİHİN HİÇBİR DÖNEMİNDE BOYUNDURUK ALTINA GİRMEMİŞ AZİZ MİLLETİMİZ, VARLIĞINA VE BİRLİĞİNE VURULMAK İSTENEN ZİNCİRLERİ KAHRAMANCA KIRIP PARÇALAMIŞTIR.

ESARET PRANGALARI SÖKÜLMÜŞ, EĞİLMİŞ BAŞ HEYECANLA KALKMIŞTIR.

19 MAYIS; KARAMSARLIĞI BURUŞTURUP ATAN İMANIN, KUŞATMAYI YARIP BOZAN İSTİKBAL AŞKININ, ZALİM KUVVETİ YIKIP GEÇEN MİLLET VE VATAN SEVDASININ ŞEREF TİMSALİDİR.

BU ÖYLE BİR TİMSALDİR Kİ, YA İSTİKLAL YA ÖLÜM DIŞINDA ÜÇÜNCÜ BİR SEÇENEĞİ YOK SAYMIŞTIR.

19 MAYIS TÜRK TARİHİNİN MÜSTESNA BİR ANI, YANKILARI BUGÜNLERE KADAR UZANAN, TESİRİ VE ORTAYA ÇIKARDIĞI NETİCELERİ HALA UFKUMUZUN YOL HARİTASINI ÇİZEN BİR KADER VE KAVŞAK NOKTASIDIR.

AYNI ZAMANDA MİLLİ DEVLETİMİZİN MÜJDESİDİR.

ELBETTE TÜRKİYE CUMHURİYETİ KÖHNE MASALARDA KURULMAMIŞTIR.

TÜRK VATANI KÖTÜRÜM VE KÖMÜRLEŞMİŞ MÜZAKERELERLE KURTARILMAMIŞTIR.

BAHSE KONU BAĞIMSIZLIĞIMIZ OLDUKTAN SONRA NELERİN GÖZE ALINDIĞINI, HANGİ MİHNET VE MÜŞKÜLATLARA KATLANILDIĞINI 19 MAYIS DİRİLİŞ VE YÜKSELİŞ ŞUURUNDA GÖRMEK MÜMKÜNDÜR.

ASIRLARCA BİRİKTİRDİKLERİ KİN VE NEFRETLERİYLE TÜRKLÜĞE SAVAŞ AÇAN, ÖLÜMCÜL DARBEYİ İNDİRMEK AMACIYLA HER TÜRLÜ İMKANLARIYLA TOPRAKLARIMIZA ÜŞÜŞEN MUHASIM ODAKLARIN TÜRK MİLLETİNE KEFEN BİÇEMEYECEKLERİ, BU KONUDA DA ASLA MUVAFFAK OLAMAYACAKLARI SAMSUN’DA YAKILAN MİLLİ MÜCADELE MEŞALESİYLE TESCİL VE TEVSİK EDİLMİŞTİR.

TESLİM OLMAYAN BİR MİZAÇ, TAVİZ VERMEYEN BİR MEŞREP, TASFİYE VE TAHRİBE KAPALI DURAN BİR MÜKTESEBAT, YA YURDUM YA DA YOKUM DİYEN BİR MAZİ VE MUKADDERAT MİRASIYLA FELAKETLER DİZGİNLENMİŞ, FECİ AKIBETLER ENGELLENMİŞTİR.

NİTEKİM MİLLİ BİRLİK VE DAYANIŞMA RUHUYLA, KAHRAMANLIK VE FEDAKARLIK İLHAMIYLA MİLLİ MÜCADELE’NİN ŞANLI VE ŞAHESER SAYFALARI BİRER BİRER YAZILMIŞTIR.

MEMLEKETİ KIRIK DÖKÜK MASALARA SIĞDIRMAYA ÇALIŞANLARIN ACIKLI SONLARINDAN İBRET ALMAK İSTEYENLER MONDROS’TAN SEVR’E KADAR UZANAN İHANET VE İSTİLA SÜRECİNİN NASIL YERLE YEKSAN EDİLDİĞİNİ UNUTMAMALARI İKAZEN TAVSİYEMİZDİR.

İLK ADIMLA İLK KURŞUNUN EMANETİ MİLLİ VİCDANLARDA HALA DİRİDİR.

TÜRK MİLLETİ ZİLLETE DÜŞMEYECEK, MİLLİ MÜCADELE’NİN TERTEMİZ GÜZERGÂHINDAN, KURULUŞ VE KURTULUŞUN YÜKSEK RUH KÖKÜNDEN ASLA DÖNMEYECEKTİR.

19 MAYIS 1919 DA SAMSUN’DA BAŞLAYAN VE ANADOLU’YA TAŞINAN BAĞIMSIZLIK İDEALİ VE MÜCADELE AZMİ; HAVZA’DAN ALEVLENMİŞ, AMASYA’DAN KÖRÜKLENMİŞ, ERZURUM’DAN YAYILMIŞ VE SİVAS’TAN TÜM VATAN SATHINA MAL OLMUŞTUR.

TÜRK MİLLETİ HÜRRİYETİNİ ZİNCİRE VURMAK İSTEYEN YABANCI TUTKULARA, HAİN ÇIKARLARA, ALÇAK NİYETLERE KARŞI AMANSIZ BİR MÜCADELE VERMİŞ, AL BAYRAĞIMIZI ANADOLU’NUN HER KÖŞESİNE BİR DAHA İNMEMEK ÜZERE YİĞİTÇE DİKMİŞTİR.

SÖMÜRGECİ GÜÇLERE TESLİM OLMAKTANSA YOK OLMAYI YEĞLEYEN, BUNU DA “YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” DİYE SİSTEMLEŞTİREN KUTLU ZİHNİYETİN, TOPRAKLARIMIZI PARSELLEYEREK ARALARINDA TAKSİM EDEN BEDBAHTLARI, VATANIMIZDAN SÜRÜP ÇIKARMALARI ELBETTE SAMSUN’DAN İTİBAREN BELİREN DERİN KAVRAYIŞ, TAVİZSİZ MİLLİ DURUŞ, GÖZLERİ KAMAŞTIRAN İNANMIŞLIK VE TÜRK MİLLETİNE ADANMIŞLIKLA GERÇEKLEŞMİŞTİR.

DÜNÜN, BU İFTİHAR ETTİĞİMİZ MİLLİ GERÇEKLERİ HER ZAMAN AKLIMIZDA VE DAVRANIŞLARIMIZI YÖNLENDİREN MOTİVASYONUN ODAĞINDA OLACAKTIR.

SAMSUN’A ÇIKIŞIN BU YIL DÖNÜMÜNDE; GEÇMİŞİN ŞAHSİYETLİ VE MUHTEREM MÜCADELE RUHUNUN HEDEFLEDİĞİ MİLLET VE DEVLET İDEALİNDE, BOZULMA TEHLİKESİNİN VASAT BULMAK ÜZERE OLDUĞUNA MAALESEF ÜZÜLEREK ŞAHİT OLMAKTAYIZ.

•             TÜRK MİLLETİ ETNİK TOPLULUKLAR KOLEKSİYONU OLSUN DİYE SAMSUN’A ÇIKILMADI.

•             ETNİK VE MEZHEPSEL AİDİYETLER MİLLET BİLİNCİNİN ÖNÜNE GEÇSİN DİYE İLK ADIM ATILMADI.

•             GELECEKTE DEMOKRASİ MASKESİYLE ORTAYA ÇIKACAK ÇOĞUNLUKÇU ZİHNİYETİN, İÇİNE DÜŞTÜĞÜ ZİHİNSEL ÇÜRÜMÜŞLÜK VE BOZGUNLA, TÜRK MİLLİ KİMLİĞİNİ BOĞMASI VE BASTIRMASI İÇİN KURTULUŞ MÜCADELESİ BAŞLATILMADI.

•             AZİZ ATATÜRK VE KURUCU KAHRAMANLAR; SONRAKİ NESİLLERİN, BAŞKALARINA AİT STRATEJİK KANAAT VE GÖRÜŞLERE TUTUNARAK, DEĞİŞİK BAŞKENTLERİN İLERİ UÇ KARAKOLU OLMAK İÇİN ÇIRPINMALARI VE KÜRESEL DÜZENİN BEKÇİLERİ OLMALARI İÇİN SAMSUN’A ÇIKMADI.

•             DÜNÜN İŞGAL ZİHNİYETİNİN TOPLA, TÜFEKLE YAPAMADIĞINI, MEYDAN SAVAŞLARIYLA BAŞARAMADIĞINI; BUGÜNÜN SÖZÜ GEÇENLERİ GERÇEKLEŞTİRSİN DİYE DE SAMSUN’DAN HÜRRİYET MEŞALESİ YAKILMADI.

•             ŞANLI MAZİMİZİ VE TARİHİ KİMLİĞİMİZİ, ŞİMDİNİN KÜRESEL SİYASET KAZANIN İÇİNDE ERİTMEK VE YOK ETMEK ÜZERE ELLERİNİ OVUŞTURANLARA, İÇİMİZDEN LOJİSTİK İMKÂN VE DESTEK SAĞLANMASI İÇİN İSE SAMSUN’A HİÇ ÇIKILMADI.

SAMSUN’A, TÜRK MİLLETİNİN NAMUSUNU, ŞEREFİNİ KURTARMAK VE KİMSEYE MUHTAÇ OLMADAN VAR OLABİLMESİ İÇİN ÇIKILDI.

İŞGALCİ MİHRAKLARIN BAYRAKLARI ALTINDA, SÖMÜRGE VALİLERİ YÖNETİMİNDE KÖLE OLMAMAK İÇİN SAMSUN’DAN ANADOLU’YA ULAŞILDI.

AZAMETLİ BU RUHU SONUNA KADAR MUHAFAZA EDECEĞİMİZDEN VE MİLLİ BİRLİĞİMİZE YÖNELEN HER TÜRLÜ TEHDİDE KARŞI, SAMSUN’A ÇIKAN İRADENİN SAHİP OLDUĞU İNANÇLA CEVAP VERECEĞİMİZDEN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMAMALIDIR.

BU ANLAMLI TARİHİN YIL DÖNÜMÜ, AYNI ZAMANDA “GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI” OLARAK DA KUTLANMAKTADIR.

                19 MAYIS 1919; ESARETE KARŞI BAĞIMSIZLIĞIN, TESLİMİYETÇİLİĞE KARŞI DİK DURUŞUN, YILGINLIĞA KARŞI UMUT VE UYANIŞIN MİLADIDIR.

19 MAYIS 1919; TÜRK MİLLETİNİN GELECEĞİNE VURULMAK İSTENEN PRANGALARI KIRARAK TARİHİ YENİDEN YAZDIĞI DESTANSI BİR SERÜVENİN BAŞLANGICIDIR.

SAMSUN’DA BAŞLAYAN MİLLİ MÜCADELE SÜRECİ, MİLLET ONURUNUN AYAĞA KALKIŞI, EN ÖNEMLİSİ MİLLİ MUKAVEMETİN STRATEJİK ADIM VE İRADESİDİR.

GAZİ MUSTAFA KEMAL VE SİLAH ARKADAŞLARI SAMSUN’DAN İTİBAREN BAŞLATTIKLARI YÜRÜYÜŞLE BEZGİNLİĞİ VE BİTKİNLİĞİ YENMİŞ, EMPERYALİSTLERE DİZ ÇÖKTÜRMEK İÇİN FEDAKARLIKTA SINIR TANIMAMIŞLARDIR.

19 MAYIS; ZALİME, HAİNE, ALÇAĞA, İŞBİRLİKÇİYE, MÜSTEVLİYE YILDIRIM GİBİ ÇARPAN TÜRK’ÜN KUDRETLİ YÜRÜYÜŞÜDÜR.

BU YÜRÜYÜŞ; VATANI SAHİPSİZ, ÇARESİZ, KİMSESİZ SANANLARA KARŞI VAR OLUŞ MÜCADELESİDİR.

BU YÜRÜYÜŞ; BÖLÜNMEMİZİ, PARÇALANMAMIZI İSTEYENLERE KARŞI NEFSİ MÜDAFAA KARARLILIĞIDIR.

BU YÜRÜYÜŞ; BİTMEMİZİ, TÜKENMEMİZİ, GİTMEMİZİ, YERSİZ YURTSUZ KALMAMIZI PROJELENDİREN İŞGALCİLERİ İZMİR’E KADAR KOVALAYAN İRADENİN ESERİDİR.

TARİHE ALTIN HARFLERLE KAZINAN BU ESER HER TÜRLÜ ÖVGÜYE LAYIK VE GIPTA EDİLECEK BİR BAĞIMSIZLIK VE BEKA MEŞALESİNİ TUTUŞTURMUŞTUR.

DÜN VATANI KURTARMAK İÇİN SERGİLENEN MİLLİ UYANIŞ, BUGÜN YİNE BİR BAŞKA BEKA TEHDİDİ ALTINDA ÜLKEMİZİ YENİDEN KURTULUŞA TAŞIYACAK İRADEYİ ORTAYA KOYACAKTIR.

ÜLKÜLERİMİZ BELLİDİR, DURUŞUMUZ NETTİR, TÜRK MİLLETİNİN İSTİKLAL VE İSTİKBALİ MUTLAKA YAŞAYACAK VE YAŞATILACAKTIR.

KİM NE YAPARSA YAPSIN, HANGİ KİRLİ VE KARANLIK HESABIN İÇİNDE OLURSA OLSUN, TÜRKİYE’Yİ TARİHİN GERİSİNE DÜŞÜRMEYE KİMSENİN GÜCÜ VE NEFESİ YETMEYECEKTİR.

19 MAYIS ŞUURU GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ DİRİ, SAMSUN’A ÇIKAN İRADE HALA DAMARLARIMIZDADIR.

MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUDRET İSE BU DAMARLARDAKİ KANDA GİZLİDİR.

ÇÜNKÜ İLK ADIMIN RUHU MAŞERİ VİCDANDA HALA KOR GİBİ DURMAKTADIR.

DÜN YAPTIK, YİNE YAPARIZ.

DÜN BAŞARDIK, BİR KEZ DAHA BAŞARIRIZ.

KENDİMİZE GÜVENİYORUZ.

TÜRK MİLLETİNİN VARLIĞINI SONSUZA KADAR YAŞATMAYA AND İÇİYORUZ.

TÜRK GENÇLİĞİNİN VE TÜRK MİLLETİNİN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI YÜREKTEN KUTLUYORUM.

İLK ADIMIN MİMARI GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü, SİLAH ARKADAŞLARINI, KURUCU KAHRAMANLARI VE AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ ŞÜKRAN, MİNNET VE RAHMETLE ANIYORUM. ALLAH HEPSİNDEN RAZI OLSUN DİYORUM.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1FENERBAHÇE618
 • 2GALATASARAY616
 • 3TRABZONSPOR712
 • 4YUKATEL ADANA DEMİRSPOR611
 • 5ATAKAŞ HATAYSPOR711
 • 6ÇAYKUR RİZESPOR611
 • 7BEŞİKTAŞ610
 • 8MONDİHOME KAYSERİSPOR69
 • 9TÜMOSAN KONYASPOR69
 • 10BITEXEN ANTALYASPOR79
 • 11KASIMPAŞA69
 • 12CORENDON ALANYASPOR67
 • 13EMS YAPI SİVASSPOR77
 • 14MKE ANKARAGÜCÜ66
 • 15VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK66
 • 16GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ76
 • 17SİLTAŞ YAPI PENDİKSPOR FUTBOL74
 • 18RAMS BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ63
 • 19İSTANBULSPOR62
 • 20YILPORT SAMSUNSPOR61
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA