GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-06-2023 14:32

CHP’li Hüseyin Çakmak “Adalet bir gün hepimize lazım olacak”

Gölbaşı Belediye Meclisi haziran ayı son oturumu gerçekleşti.

CHP’li Hüseyin Çakmak “Adalet bir gün hepimize lazım olacak”

Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Tanrıverdi başkanlığında gerçekleşen son oturumda gündem maddelerinin okunmasının ardından meclis gündem dışı konuşmalarla sona erdi.

Gündem dışı söz alan CHP Ankara Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çakmak,

14 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Seçimlerin adil bir ortamda gerçekleştirilmediğini vurgulayan Çakmak, Cumhur İttifakı tarafından yapılan seçim propagandasında Millet İttifakı’nın terörle iş birliği yapıtı söylemlerinin kendilerini üzdüğünü ve bunun doğru olmadığını söyledi.

CHP Ankara Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çakmak, “HDP diye bir parti var. Dediler ki biz Cumhuriyet Halk Partisini destekleyeceğiz. Bundan önce AK Parti’yi çok desteklediler. Hatta Binali Yıldırım 2019 İstanbul seçimlerinde ‘HDP beni destekleyecek’ dedi. O zaman hiçbir şey olmuyor. Bu HDP denen parti TBMM’yi yönetiyor.  Genel başkanlarımız onun izni olmadan konuşamıyor. Ama bizi destekleyince HDP bir anda terör örgütü oldu. Madem HDP bir terör partisi ise 21 yıldır iktidardasınız neden bu parti hala meclistedir” dedi.

CHP Ankara Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çakmak’ın konuşmasının tamamı şu şekildedir;

“Türkiye 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerini geride bıraktı bu süreç boyunca Gölbaşı’nda ki tüm partilere teşekkür ediyorum. Sorunsuz bir seçim süreci geçirdi. Ama Türkiye genelinde ise adil olmayan bir seçim yaşadık. Bundan önce ki seçimlerde Adalet Bakanı, İç İşleri Bakanı, Ulaştırma Bakanı istifa eder ve bağımsız bakanlıklar oluşturulur bunlarla seçime gidilirdi. Fakat böyle bir şey olmadı. Bakanlıklar, valilikler, hatta kaymakamlıklar Cumhur İttifakı lehine tüm güçlerini kullandılar. Hatta bunun kanıtları da var.

Basın ise bunun içinde TRT’de var. Bizi Cumhuriyet Halk Partisini terörle iş birliği içerisinde suçladılar. Maalesef Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan bile ‘Haydi Gölbaşı’ videomuzu İstanbul mitinginde ve televizyonlarda yayınladı. Bunun doğru olmadığını kendisi de biliyor. Bizde buna çok üzüldük. Cumhuriyet Halk Partisinin 6 okundan biride milliyetçiliktir. Buna çok büyük önem veririz. Bu vatan hepimizindir.

HDP diye bir parti var. Dediler ki biz Cumhuriyet Halk Partisini destekleyeceğiz. Bundan önce AK Parti’yi çok desteklediler. Hatta Binali Yıldırım 2019 İstanbul seçimlerinde ‘HDP beni destekleyecek’ dedi. O zaman hiçbir şey olmuyor. Bu HDP denen parti TBMM’yi yönetiyor.  Genel başkanlarımız onun izni olmadan konuşamıyor. Ama bizi destekleyince HDP bir anda terör örgütü oldu. Madem HDP bir terör partisi ise 21 yıldır iktidardasınız neden bu parti hala meclistedir. 2019 seçimlerin ‘Cumhuriyet Halk Partisi Ankara’yı kazanırsa militanlar ASKİ’nin sayaçlarını okuyacaktır’ dediniz. Ya böyle bir şey olabilir mi? biz ordayken oraya militan girebilir mi? Bizim yaptığımız ilk icraat AK Parti’nin kaldırdığı Türkiye Cumhuriyeti tabelasını geri koymak oldu. Hangi partiye oy verirsek verelim bu vatan bu topraklar bizimdir. Bir ülkenin güçlü olmasının en önemli kriterleri ekonomi ve adalettir. Bu adalet bir gün hepimize lazım olacaktır”

AdminAdmin