GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-02-2023 13:32

Pursaklar Belediyesi Mobil Mutfak Deprem Bölgesinde

Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen depremin hemen ardından ekiplerini bölgeye gönderen Pursaklar Belediyesi, mobil mutfak aracı ile depremzedelere ve arama kurtarma ekiplerine çorba ve sıcak yemek yardımında bulunuyor.

Pursaklar Belediyesi Mobil Mutfak Deprem Bölgesinde

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremin ardından iş makinaları, yardım tırlarını bölgeye ardı ardına gönderen Pursaklar Belediyesi, Kahramanmaraş’a gönderdiği mobil mutfak aracı ile vatandaşlara sıcak yemek veriyor.

Başkan Ertuğrul Çetin koordinesinde yaraları sarmaya çalışan Pursaklar Belediyesi, vatandaşların günlük temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hazırladığı gıda yardımlarının deprem bölgelerine ulaştırmanın yanı sıra Mobil Mutfak aracı ile arama-kurtarma ekiplerine ve depremzedelere çorba ve sıcak yemek ikramında bulunuyor.

‘‘Pursaklar olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz’’

Yaşanan büyük depremin ardından tüm güçleri ile bölgeye ekiplerini sevk ettiklerini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; ‘‘Bölgeye sevk ettiğimiz iş makinaları ve arama-kurtarma ekiplerimize ek olarak mobil mutfak aracımızla depremzelerimize ve kurtarma çalışmalarına katılan ekiplere çorba ve sıcak yemek ikramında bulunuyoruz. Vatandaşların sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılamak adına mobil mutfak aracımızda 7/24 yemeklerimizi hazır bulunduruyoruz. Pursaklar olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Yaraları hep birlikte saracağız" dedi.

 

AdminAdmin