GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-08-2023 22:36   Güncelleme : 28-08-2023 14:42

NURİYE ATABEY “BİZİM BİR ARAYA GELMEMİZDEN KORKUYORLAR”

CHP Gölbaşı 13. Olağan İlçe Kongresi gerçekleştirildi. 3 adayın olduğu kongrede, Nazım Sağlam CHP’nin yeni ilçe başkanı oldu.

NURİYE ATABEY “BİZİM BİR ARAYA GELMEMİZDEN KORKUYORLAR”

CHP Gölbaşı 13. Olağan İlçe Kongresi gerçekleştirildi. 3 adayın olduğu kongrede, Nazım Sağlam CHP’nin yeni ilçe başkanı oldu.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleştirilen kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından Divan seçimi yapıldı.

CHP Gölbaşı 13. Olağan İlçe Kongresi dilek ve temenni bölümünde yapılan konuşmalarla devam etti.

Ardında kongrede aday olan ilçe başkan adayları birer konuşma gerçekleştirdi.

“CHP’NİN İLKELERİ VE ALTI OKUN YAŞATILMASI İÇİN ADAY OLDUM”

Kürsüye ikinci olarak Nuriye Atabey çıktı.

Konuşmasında aday olma nedenini anlatan Nuriye Atabey şu ifadeleri kullandı;

“Değerli delege arkadaşlarım partinin temel taşları tamda sizsiniz. Bunun için bu sorumluluğu da taşımanızı istiyoruz. Onun için sizin tarihi bir misyonunuz var. İlçe başkan adayı olarak bende sorumluluklarımın farkındayım. Çünkü kimsenin boyunduruğu altından olmadan adayım. Bir anne olarak adayım, hiç kimseyi tehdit etmeden adayım. Geçmişimde ki hatalarım ve sevaplarımla adayım. Cumhuriyet Halk Partisini yerelde iktidar yapmak için adayım. Birilerine değil partime ve sizlere hizmet etmek için adayım. Geleceği en güzel bir şekilde inşa etmek için adayım. Her şeyden ve herkesten öte Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetle birlikte kurduğu ve bu sene yüzüncü yılını kutlayacağımız Cumhuriyet Halk Partisinin ilkeleri ve altı okun yaşatılması için adayım. Geçmişteki hatalarımın bana öğrettikleri var. Oda düşmanca değil, dostça ve barış içinde bireysel çıkarlarımızın değil, toplumsal çıkarlarımızın ön planda olması için adayım. Mertçe kimsenin arkasına saklanmadan bizzat ben kendim adayım”

“SONRADAN TRENE EL SALLAMAYALIM”

Konuşmasının devamında birlik beraberlik mesajları veren Atabey; “Değerli delegeler gelin bu kongrede Gölbaşı’nda belki de bir ilki başaralım. Kardeşliğimizin ve birlikteliğimizin bize ne kadar güç verdiğini gösterelim. Bu birlikteliğimizi her zamankinden çok daha güçlü ve bir arada tutalım. Çünkü sizlere ihtiyacımız var. Çünkü önümüzde ki yerel seçimlerde aslında biz değil de sizlerin çok daha gayret etmesi lazım. Biz burada ayrışırsak tabanda da sizler ayrışıyorsunuz. Cumhuriyet Halk Partisi burada seçimi alacak güçtedir. Sonradan trene el sallamayalım” ifadelerini kullandı.

“BİZİM BİR ARAYA GELMEMİZDEN KORKUYORLAR”

Atabey son olarak birlik beraberlik mesajları vererek, “Sandıkta hangi arkadaşım kazanırsa kazansın ben kendim kazanmış sayacağım. Çünkü bizim bir araya gelmemizden inanın ki çok korkuyorlar. Biz bunu başardığımızda Gölbaşı’nda Cumhuriyet Halk Partisinin önünde hiç kimse duramaz”

NURİYE ATABEY’İN AÇIKLAMASININ TAMAMI VİDEODA

AdminAdmin