GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-07-2023 11:15   Güncelleme : 05-07-2023 11:17

Mamak’ta Engelsiz Yaşam Merkezi Kapılarını Açtı

Engelli bireylerin sosyalleşmesi, yaşam becerileri kazanması ve kişisel gelişimleri için çok yönlü bir yaşam merkezi olarak tasarlanan Başak Engelsiz Yaşam Merkezi, hizmet vermeye başladı.

Mamak’ta Engelsiz Yaşam Merkezi Kapılarını Açtı

Engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmak, kendilerini keşfedebilecekleri özel ve huzurlu ortamlar sunmak amacı ile çalışan Mamak Belediyesi, engelli vatandaşlar için “Başak Engelsiz Yaşam Merkezi”ni hizmete açtı.

Engellilerin toplumda yer bulması çok önemli.  Mamak Belediyesi de bu konuda yerel yönetimlere düşen görevler anlamında sorumluluğunu yerine getirmeye devam ediyor. Başak Mahallesi’nde hizmet vermeye başlayan Engelsiz Yaşam Merkezi’nde engelliler için hem sportif faaliyetler gerçekleştirebilecekleri hem de rehabilite çalışmalarına katılabilecekleri ortam oluşturuldu. Özellikle aileler, engelli çocuklarını spor ve kişisel gelişim eğitimleri almaları için Başak Engelsiz Yaşam Merkezi’ne getiriyor. Uzmanlar, fizyoterapistler eşliğinde eğitim alan minikler, özgüvenlerini tazeleyerek merkezden ayrılıyor.

Başak Engelsiz Yaşam Merkezi Koordinatörü Adem Ceran, “Çocuklarımız bin metre karelik alanda açık plan üzerine kurulmuş yaşam merkezimize seans usulü gelerek eğitim almaktalar. Rehabilitasyon hizmetleri ve aynı zamanda sportif faaliyetler sunmaktayız” dedi.

Mamak Belediyesi Başak Yaşam Merkezi’nde Fizyoterapist olarak çalışan Elif Özel ise, “Genellikle alanlarımız serebral palsi, down sendromu, doğum öncesi ve doğum sonrası tüm hastalıklarla alakalı burada tedavilerimizi uyguluyoruz.Günlük yaşam aktivitelerine, daha çok kendi işlerini daha adapte bir şekilde yapabilmeleri için elimizden gelen herşeyi yapıyoruz burada” diye konuştu.

“Gülveren’e ikinci Engelsiz Yaşam Merkezimizi açacağız inşallah”

Başak’ta Engelsiz Yaşam Merkezimiz hizmet vermeye başladı. Göreve geldiğimiz günden bu yana engelli kardeşlerimizin taleplerini isteklerini asla göz ardı etmiyoruz. Engelsiz kafemizle, Engelsiz Yaşam Merkezlerimizle Mamak’ta engelli kardeşlerimiz toplumla iç içe, yaşam kalitelerini yükselterek hayatlarına devam ediyorlar. Gülveren’e de 2.000 m2 alanda ikinci Engelsiz Yaşam Merkezimizi açacağız inşallah” dedi.

AdminAdmin