YEREL
Giriş Tarihi : 18-09-2023 14:02

MAMAK BİR ANAOKULU DAHA KAZANDI

Mamak Belediyesi Yuvam Anaokulları ailesine bir yenisini daha ekledi. Neşet Ertaş Anaokulu 2023-2024 eğitim döneminde hizmete açıldı.

MAMAK BİR ANAOKULU DAHA KAZANDI

Mamak Belediyesi Yuvam Anaokulları ailesine bir yenisini daha ekledi. Neşet Ertaş Anaokulu 2023-2024  eğitim döneminde hizmete açıldı.

 

Neşet Ertaş Anaokulu ve Bebek Kütüphanesi’nin açılışı Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mamak İlçe Millî Eğitim Müdürü Elif Özbek, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Taner Beyoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Açılışta konuşan Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Neşet Ertaş diyor ki ‘aşk ile çalışan yorulmaz’… Biz de Neşet Ertaş’ın dediği gibi gece gündüz Mamak’ın daha güzel hizmetlere kavuşması için çalışıyoruz. Geçmişimizden aldığımız güçle bugünü ve geleceği hep birlikte inşa ediyoruz. Geleceğimiz çocuklarımız. En kıymetli hazinemiz çocuklarımız, gençlerimiz. Dolayısı ile onlar için ne yapsak az. Tam 174 başlıkta hizmet ve eser ürettik Mamak’ta. Söz verdik yaptık. Söz verdik daha fazlasını yaptık inşallah” dedi.

 

Peyami Sefa ve General Zeki Doğan Anaokulları ile okul öncesi eğitime destek veren Mamak Belediyesi, ilçede açtığı üçüncü anaokulu ile çocukları ilkokula hazırlıyor.

 

Çocukların kendilerini sevgi dolu ve güvende hissettikleri bir ortamda akranları ile birlikte sosyal, akademik ve nitelikli bir eğitim alarak ilkokula hazırlanacağı Mamak Belediyesi Neşet Ertaş Anaokulu ve Bebek Kütüphanesi’ne Mamaklılar büyük ilgi gösterdi. Çocuklarını Neşet Ertaş Anaokulu’na kaydettiren vatandaşlar, Mamak Belediyesi’ne ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’ye eğitime verdikleri destek için teşekkür etti.

AdminAdmin