Gölbaşı'nda "Kariyer Günleri" etkinliği düzenlendi
Gölbaşı Şehit Sebahattin Koçak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunda üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik olarak "Kariyer günleri" etkinliği düzenlendi.
Etkinlik kapsamında, özel üniversiteler ve devlet üniversiteleri stant açarak, kendi okulları hakkında öğrencileri bilgilendirdi.
Öğrenciler, okumak istedikleri bölümlere ilişkin stant görevlilerinden bilgi aldı.
Okul Müdürü Ersin Doğruyol, etkinlik hakkında şu açıklamalarda bulundu:
“Bu programları, öğrencilerimizin Kariyerlerinin şekillenmesinde Psikolojik olarak karakterlerinin olgunlaşmasında önemsiyoruz. Kariyer Günleri kapsamında 2’.sini düzenlediğimiz bu programımızı, yoğun bir katılımla gerçekleştirdik.
Ülkemizin güzide Üniversitelerinin davetli olduğu bu güzel buluşmaya yaklaşık 10 Üniversite katılarak, Üniversiteler Öğrencilere, Üniversitelerin tüm bölümlerini tanıtarak Öğrencilerin meslekleri tanımalarına ve kariyerlerinin şekillenmelerine katkı sunarak kafalarındaki sorulara cevap bulmalarını sağladılar. Proje Fen ve Sosyal Bilimler Okulu olarak Üniversite Kariyer Günleri kapsamında ev sahipliği yaptığımız bu programı düzenlemek bizleri onurlandırmıştır. Programımızın Öğlenden sonraki ayağında ise "Tecrübe Konuşuyor" bağlamında, İmam Hatip Lisesinden mezun olmuş Kariyer Sahibi konuklarımız öğrencilerimizle de söyleşi yaparak onların kariyer yolculuğunda rehberlik yaptılar. Programın hazırlanmasında Emekleri olan idareci, Öğretmen ve Psikolojik Danışmanı arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum”dedi.
Doğruyol ayrıca :
"Tecrübe Söyleşilerine konuk olarak Avukat Fatih Ünal, Doç. Dr. Cafer Acar, Önder Ankara Eski Başkanı Sn Enes Şişman, İlçe Müftüsü Yusuf Bingöl, TRT İnsan Kaynakları Uzmanı İlkyaz Özenci ve GÖLİMDER Yönetim Kurulu Üyesi Meryem Hanım katılmıştır.Konuklarımıza teşriflerinden dolayı teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.