GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-08-2022 12:40

Gölbaşı’nda Bisiklet ve Yürüyüş Yolu projeleri hız kesmeden devam ediyor

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, 1. Etap Bisiklet Yolu Projesi’nin tamamlanması sonrası bisiklet yolu projelerine hız kazandırdı.

Gölbaşı’nda Bisiklet ve Yürüyüş Yolu projeleri hız kesmeden devam ediyor

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, 1. Etap Bisiklet Yolu Projesi’nin tamamlanması sonrası bisiklet yolu projelerine hız kazandırdı.

Osmanlı Parkı’nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın işbirliğiyle, İncek Taşpınar Mahallesi Koşu ve Bisiklet Yolu Rekreasyon alanında ise tamamen Gölbaşı Belediyesi’nin kendi imkânlarıyla çalışmaların devam ettiğini anlatan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “Gölbaşı Belediyesi olarak vermiş olduğumuz sözleri tek tek yerine getirmeye devam ediyoruz. 1. Etabını bitirmiş olduğumuz bisiklet yollarının 2.etabına da başladık, burada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mızın destekleri ile yapıyoruz bisiklet yollarımızı. Başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum olmak üzere emeği geçen bakanlıklardaki ve Gölbaşı Belediyesi’ndeki tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Her şeyi sizler için yapıyoruz. Bu heyecanımızı sizinle paylaşmak istedim. Bisiklet ve yürüyüş yollarımız tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Ekibimizle, çalışma arkadaşlarımızla gece gündüz çalışıyoruz, siz değerli vatandaşlarımızın da desteğiyle Gölbaşı’nı daha iyi, daha yaşanabilir bir hale getirmek için hedeflediğimiz gibi devam ediyoruz. Osmanlı Parkı çevresinde toplam 1300 metre olarak inşa ettiğimiz bisiklet yolunun 334 metresini çelik bisiklet ve yaya yolu köprüsü oluşturuyor. Bu uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun köprülü bisiklet yolunu Gölbaşı’mıza kazandırmış olacağız. Aynı zamanda alanda çevre aydınlatması, bisiklet park üniteleri ve park çevresinde bitkisel peyzaj uygulamalarını da yapıyoruz. Bu çalışmalarla Mogan Gölü ile Eymir Gölü’nü birleştiriyoruz. 1. Etabını tamamladık. Buradaki proje de şu an çalışmaları başlayan Millet Bahçesi projemize bağlanıyor. Yani Mogan Gölü’nü Millet Bahçesi’ne, Millet Bahçesi’ni de Eymir Gölü’ne bağlamış olacağız bisiklet yollarımızla. Bu şekilde uzun bir bisiklet yolu kazandırmış olacağız Gölbaşımıza” dedi.

AdminAdmin