GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-02-2023 13:11   Güncelleme : 08-02-2023 13:17

Deprem Bölgesi İçin Bala’da Hazırlanan Yardım Tırları Yola Çıktı

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçesi olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Ankara'nın Bala ilçesinde başlatılan yardım kampanyasında toplanan temel ihtiyaç malzemeleri, tırlarla bölgeye gönderildi.

Deprem Bölgesi İçin Bala’da Hazırlanan Yardım Tırları Yola Çıktı

Depremzedelerin yaralarının sarılması için ilçede toplanan yardımlar Bala Belediyesi ekiplerince tasnif edilip paketlenerek tırlara yüklendi.

Kampanya kapsamında 7 Gıda ve Yardım Tırı Hatay'a doğru yola çıktı. 1 Kamyon Gıda malzemesi ise Gaziantep İslahiye'ye doğru yola çıktı.

Ayrıca Bala Belediyesi bünyesinde Ekskavatör, Lowbet, Kamyon, Vinç, 2 adet Kepçe ile Ekskavatör Kahramanmaraş'a yola çıktı. Mobil Mutfak ise sıcak yemek için İslahiye’ye doğru yola çıkacak.

Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, tüm Bala halkının adeta tek yürek olarak, devletinin ve milletinin yanında yer aldığını belirtti.

Yardım elini uzatan herkese teşekkür eden Başkan Buran, " Tüm imkanlarımızla Deprem Bölgesi için seferber haldeyiz. Yardım Kampanyamız devam ediyor. Yardım Kampanyamıza Destek olmak isteyen Hemşerilerimiz Bala Kaymakamlığımıza ve TMO Deposuna Müracaat edebilirler." diye konuştu.

AdminAdmin