GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-07-2023 17:04

Instagram altında yeni metin tabanlı sosyal medya devrimi!

Meta eski adıyla Facebook, sosyal medya dünyasında yeni bir hamle yaptı. Twitter’ın sahibi Elon Musk’ın platformda yaptığı değişikliklere tepki gösteren Mark Zuckerberg, Threads adlı yeni bir uygulama geliştirdi Instagram altında çalışan metin tabanlı bir sosyal medya uygulamadır.

Instagram altında yeni metin tabanlı sosyal medya devrimi!

Meta eski adıyla Facebook, sosyal medya dünyasında yeni bir hamle yaptı. Twitter’ın sahibi Elon Musk’ın platformda yaptığı değişikliklere tepki gösteren Mark Zuckerberg, Threads adlı yeni bir uygulama geliştirdi Instagram altında çalışan metin tabanlı bir sosyal medya uygulamadır. Threads başlangıçta “Project 92” kod adı altında geliştirildi, Geliştirme Ocak 2023’te başladı ve uygulama 5 Temmuz 2023’te halka sunuldu. Threads uygulaması, Instagram’dan daha samimi ve kişisel bir mesajlaşma uygulaması olarak, belirli bir grup insanla daha fazla kişisel içerik paylaşmak isteyen kullanıcılar için tasarlanmıştır. Uygulamanın kullanıcılar tarafından iyi karşılanması ve App Store’da 5 üzerinden 4,8 yıldız alarak ilk 4 saat içerisinde 5 milyondan fazla indirmeye ulaşması şok yarattı. Threads uygulaması, sosyal medya dünyasına yeni bir soluk getirmesiyle dikkat çekiyor. Kullanıcılar Threads uygulamasıyla en yakın arkadaşlarıyla daha özel ilişkiler kurabilirken aynı zamanda anlık paylaşımlar yapabiliyor.  Meta tarafından yapılan açıklamada, "Threads'de toplulukların bugün ilgilendikleri konulardan yarın trend olacak konulara kadar her şeyi tartışabileceği bir yer olacak. İlgilendiğiniz şey ne olursa olsun, en sevdiğiniz içerik oluşturucuları ve aynı şeyleri seven diğerlerini takip edip onlarla doğrudan bağlantı kurabilir veya fikirlerinizi, düşüncelerinizi ve yaratıcılığınızı dünyayla paylaşmak için kendinize ait sadık bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz." ifadeleri yer aldı.

Threads, kullanıcıların sosyal medya deneyimlerini daha kişisel hale getirirken bir uygulama olarak öne çıkıyor. Genel olarak, Threads, çok fazla potansiyele sahip, gelecek vaat eden metin tabanlı bir sosyal medya uygulamasıdır. Meta, Threads’i kullanıcılar için harika bir uygulama haline getirmeye amaçlıyor. Gelecek planları açısından, Meta henüz konular için herhangi bir özel plan açıklamadı. Ancak şirket, kullanıcılar için harika bir uygulama yapmaya kararlı olduğunu söyledi. Gelecekte uygulamaya hangi yeni özelliklerin eklendiğini görmek ise ilginç olacaktır.

AdminAdmin