KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 12-09-2022 16:18

Bala’da ‘Hasat ve Kültür Festivali’ yapıldı

Balâ Belediyesi ve Balâlılar Derneği’nin düzenlemiş olduğu “Balâ Geleneksel 22. Hasat ve Kültür Festivali” yapıldı.

Bala’da ‘Hasat ve Kültür Festivali’ yapıldı

Balâ Belediyesi ve Balâlılar Derneği’nin düzenlemiş olduğu “Balâ Geleneksel 22. Hasat ve Kültür Festivali” yapıldı.

2 gün süren etkinlikte Aysel Yakupoğlu, Taylan Ülger gibi ünlü sanatçıların konserleri ile katılımcılar unutulmaz anlar yaşadı.

Ankara Kulübü Derneği Bala Şubesi Seymenleri ile protokolün yürüşü eşliğinde başlayan festival, saygı duruşu, seymen gösterisi ve davul zurna eşliğinde çekilen ağırlama halayı ile devam etti.

Bu yıl 22'ncisi düzenlenen dev festivalin açılış gününde; Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mamak İlçe Başkanı Erhan Sarıgöl, İlçe Başkanı Mehmet Tümer,  MHP Yenimahalle İlçe Başkanı Dursun Dinçer, Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Tanrıverdi, Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Melih Karayol, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP MYK Üyeleri; İbrâhim Çiftçi, Mehmet Ali Tanrıverdi, MHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Alparslan Doğan, İlçe Kaymakamı Ramazan Yıldırım, festival komitesi, meclis üyeleri  ve ilçe sakinleri katılım sağladı.

Katılımın bir hayli yoğun olduğu ve  ilçenin yöresel yemeklerinin tadıldığı festival tam not alırken Başkan Altınok ise tüm Ankaralıları Bala'nın leziz yaprak dönerini tatmaya davet etti.

Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ve Balalılar Dernek Başkanı Nihat Yıldırım festivalde birer konuşma gerçekleştirdi.

Aysel Yakupoğlu, Özgür Eren, Selma Geçer, Taylan Ülger Konserleri, Seğmen ve Mehteran Gösterileri, Çocuk Oyun Grubu, Çekiliş ve Sürpriz hediyelerle dolu dolu bir festival gerçekleşti.

AdminAdmin