Advert
Ali İhsan GÜÇLÜ
Ali İhsan GÜÇLÜ
Giriş Tarihi : 08-05-2021 17:25

ATO Meclis Üyesi Ali İhsan: “Kadir gecemiz ümmetin birliğine vesile olsun. İsrail’i lanetliyorum”.

ATO Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü, İsrail’in, Kudüs’te Filistin Halkına yaptığı saldırıyı kınayan açıklamasında tüm İslam Aleminin Kadir Gecesini kutlayarak “Mübarek Kadir Gecesi Ümmetin birliğine ve mazlumların gözyaşının dinmesine vesile olsun” dedi.   

ATO Meclis Üyesi Ali İhsan GÜÇLÜ, yaptığı yazılı açıklamada:

        “Hiçbir kutsalı olmayan, uluslararası hukuku ve insana saygıyı hiçe sayan zalim İsrail’i ve onun destekçilerini şiddetle kınıyorum. Müslümanların kutsal ayı Ramazan-ı Şerifte bin aydan daha hayırlı gün olan Kadir Gecesi gününde yapılan bu zulüm bütün insanlık âleminin vicdanını sızlatmıştır. Mazlum ve mağdur Filistin halkı onurlu ve şerefli direnişini bir kere daha tüm dünyaya göstermiştir. Bu mezalime sessiz kalmak veya düşük sesle tepki göstermek insani ve İslami duruşa uygun değildir. Devletimiz ve fert fert her birimiz tepkimizi en üst seviyeden vermeliyiz. Mescidi Aksa tüm insanlığa ait ortak bir değerdir. Bu kapsamda yapılan saldırılar Arap Birliği ve İslam Ülkeleri Birliği  tarafından en sert şekilde lanetlenmelidir. Zalimden merhamet beklenmez. Bizler mazlum ve mağdur Filistin Halkına gereken desteği layıkıyla vermeliyiz. İnancımızın gereğini yerine getirmek boynumuzun borcudur.

      Bu duygu ve düşüncelerle Kadir Gecesinin başta Filistin, Çin zulmü altındaki Doğu Türkistan olmak üzere, gönül coğrafyamızdaki tüm mazlum ve mağdur kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını niyaz ediyorum. Rabbim bizlere de ihlas, mücadele azmi, şuur, basiret, vakar, edep, sağlık-sıhhat, yardımlaşma duygusu ve en önemlisi inandığı gibi konuşan, konuştuğu gibide yaşayan kul olmayı nasip etsin. Bu en kalbi duygularımla Mübarek Kadir Gecesi Ümmetin birliğine ve mazlumların gözyaşının dinmesine vesile olsun inşallah. Selâm ve muhabbetlerimle” dedi

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA