Advert
Ali İhsan GÜÇLÜ
Ali İhsan GÜÇLÜ
Giriş Tarihi : 30-06-2020 19:12

BİLGİNİN , EMEĞİN VE TECRÜBENİN TİCARİLEŞTİRİLMESİ ŞARTTIR...

Ekonomik hayatta yaşanan süreç beraberinde bir çok ezberide bozmuştur.Bugün itibariyle iki parça bezin basit birleşimiyle kullandığımız maskelerin üç ay önceki paha biçilmez değeri hafızalarımızda tazeliğini koruyor.Yine aynı şekilde dezenfektan  , kolonya ve temizlik malzemelerindeki fiyat artışlarınıda unutmadık. Çok şükür bizler yaşamadık fakat birçok anlı şanlı devletlerin  vatandaşları doktor ve hastaneneye  erişim sorunu yaşadı.Beraberinde sosyal ve siyasal sıkıntılar.Tüm bunlardan gerekli dersi alıp iktisadi hayatın düzenlenmesi bireyin , firmalarımızın ve devletimizin faydasına olacaktır.Ne kadar luzümsuz vazgeçilmezlerimizin olduğunuda gördük.Mutluluğu  en iyi ve en pahalıda değilde sağlık ve sıhhatle elimizde olanda bulduk.İleriye bakma adına o günleri unutmamalıyız.
             Bilim bilginin birikimiyle ilerlemektedir.Emek verilince başarıda er yada geç ortaya çıkmaktadır.Tecrübede sahadaki uygulamanın sonucudur.Bu üçlü uygun zemin ve sahada bütün engelleri yıkar geçer.Ekonomik aktörlerin motivasyonunu artırır.Katma değer sağlar.Istihdamı artırır.Tasarruf , yatırım.... derken kalkınma ve müreffehlik seviyesi artar.
         Ülkemizin  , gönül coğrafyamızın ve dünya mazlumlarının umudu olan Türk müteşebbisinin her kararını dikkatlice alması ve uygulamada disiplini elden bırakmadan sonuç alması gerekmektedir.Kanun koyucu ve uygulayıcılarda hassas olup sektörlerle istişare halinde olarak yön tayini ve destek olmalıdır.
          Sahadaki birliktelikler teşvik edilmelidir.Kamu dünyadaki güncel gelişmeleri takip edip israfı önleme adına keskin tedbirler almalıdır.Yerel planlamalar yörenin öncelikleri ve kaynakları baz alınarak gerçekleştirilmelidir.
          Her türlü üretim ihracat odaklı düşünülmelidir.Bilginin yayılım hızı , değişebilirliği  gibi faktörler üretimin şekli ve niteliğinide etkilemektedir.Kendi kendinize yetebilmeniz değişen konjüktürde tek başına sizi kurtaramayabiliyor.Dolayısıyla entegre planlamalar yapılmalıdır.
            Devletimizin verdiği teşvik , destek ve krediler uygun argümanlarla kullanılmaz ise borç yükümüzü artırır.Geleceğimiz ipotek altına girer.Bu ve benzer nedenlerle alınan destek ve krediler kullanılırken üretimin çarkının dönmesine yönelik kullanılmalıdır.Bireysel konforun devamı için kullanılmamalıdır.Üretim ve gelir artışı beraberinde kişisel yaşantımızıda olumlu yönde değiştirecektir.
        Ortak aklı  , ortaklıkları , kooperatifleşmeyi ve en önemlisi güven duygusunu destekleyecek eylem ve söylemleri yaygınlaştıralım.Hepimiz işimizi en iyi yapmanın gayretinde olalım. 
        Tüm ticaret erbabına huzurlu ve sağlıkla yiyebileceği , olmayanlarla paylaşacağı , devletine vergisini ödeyebileceği helâlinden bol ve bereketli kazançlar temennisiyle.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
204. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA