Advert
Ali İhsan GÜÇLÜ
Ali İhsan GÜÇLÜ
Giriş Tarihi : 04-04-2020 15:44

Başbuğ Alparslan Türkeş

Dünyanın hızlı bir küreselleşme sürecine girerek bir taraftan milli değerlerin aşındırılmaya çalışıldığı diğer taraftan medeniyetlerin kendi içinde zenginliği olan farklıların bir ötekileştirme aracına çevrilmeye gayret edildiği bir süreci yaşıyoruz.

Bunun ülkemize yansımasını bazı sözde aydınların milli değerlerimizden uzaklaşarak, kendini Batı medeniyetine adamasında görmekteyiz;  diğer taraftan ise İslami değerleri ön plana çıkardığını iddia eden sözde bazı alimlerin, milli değerleri İslam medeniyet değerlerine zıtmış gibi kıyas ettiklerinde görmekteyiz.

Aslında yaşanan bu süreç sadece bugünün değil, yıllar öncesinden devam edegelen bir mücadelenin günümüze yansımasıdır. Tüm bu yaşanan olumsuzluklarının önünü almak için lider şahsiyetler varlıklarını ortaya koyarak mücadele vererek ağır bedeller ödemiş adlarını tarihe silinmez bir mahiyette nakşetmişlerdir. Bu şahsiyetlerin en başında gelenlerden biri de Başbuğ Alparslan Türkeş’tir.

Merhum Alparslan Türkeş, Necip Türk Milleti’nin tarih sahnesindeki varlığını muhafaza etmeyi ve onu yüceltmeyi gaye edinmiştir.Türk Milletinin istiklali ve istikbalinin kendi dini inanç değerleri ve milliyetçilik anlayışı ile daim olacağını ifade etmiştir.

Başbuğ Alparslan Türkeş milliyetçiliği “Türk Milletini, Türk Vatanını ve Türk Devletini sevmek, bunların iyiliği ve yükseltilmesi için köklü bir ihtiras ve şuur sahibi olmak” olarak özetlemiştir. Binlerce Türk gencinin Türk-İslam Ülküsü ideali yetişmesine gayret etmiştir.

Başbuğ Alparslan Türkeş, Türk Geçliğine önüne “Hepimiz birer Türk Bayrağı’sınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin” diyerek ulvi bir hedef koymuştur. Ülkemizin geleceğe emin adımlarla yürümesi de ancak bu hedefin gerçekleşmesi ile mümkündür.

Bu duygu ve düşüncelerle Başbuğ Alparslan Türkeş’i vefatının seneyi devriyesine rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhu şad, makamı cennet olsun.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
204. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA