Advert
Ali İhsan GÜÇLÜ
Ali İhsan GÜÇLÜ
Giriş Tarihi : 08-11-2019 18:37

Gölbaşı Kalkınma ve Strateji Geliştirme

Gölbaşı Kalkınma ve Strateji Geliştirme

Küreselleşmenin dijital imkânlar ile bütünleşerek dünyayı küçük bir köy haline çevirdiği günleri yaşıyoruz. Gölbaşımızda tüm bu olup bitenlerden habersizce sine kabuğuna çekilerek mekânsal olarak insan yoğunluğu olarak büyüse de üretim hacmi ve niteliği açısından elindeki imkânları her geçen gün kaybetme gibi bir sürece maalesef yaşamaktadır. Bu olumsuz süreci tersine çevirmenin yegâne yolu üretimi ve nüfus potansiyelini nitelikli hale dönüştürmekten geçer. Özellikle gençlerimizi donanımlı ve girişimci bir ruhla yetiştirecek eğitim zihniyetinin hayata geçilmesi gerekmektedir. Konuya paydaş olan tüm kurum, kuruluş ve sivil inisiyatifin sorumluluk alması gerekmektedir. Belediyemizin atılan bu adımları ciddiye alarak gerekli imkânları hem madden hem manen seferber etmesi sürecin sağlıklı yürümesi açısından önem taşımaktadır. Kaymakamlığımızın yapmış olduğu bu ciddi koordinasyon ve eşgüdüm beraberinde başarıyı getirecektir. Devlet aklını temsil eden atanmış kadrolar ile millet aklını temsil eden seçilmiş kadroların ve sivil platformun aynı idealler etrafında bütünleşmesinin alanda oluşturacağı sinerjiye iş sektörünün ve temsilcilerinin katılımı da çarpan etkisi yapacaktır. Bu da beraberinde çok güzel sonuçların alınmasını sağlayacaktır. 

İlçe kaymakamlığımızın öncülüğünde ve belediyemizin katkısı ile gerçekleştirilen konuya paydaş kurum ve kuruluş yetkilileri ile iş sektörü ve STK temsilcilerinin katıldığı toplantı Gölbaşı halkı olarak, geleceğe umutla bakmamızı sağlamıştır. Kimsenin emeğinin ve gayretlerinin boşa gitmediğini müşahhas olarak gözükmesi bütün Gölbaşında büyük bir heyecan oluşturmuştur. Toplumun kendisine ve politika belirleyicilerine olan güveni artmıştır. Aynı zamanda bu zemin ülkemizin ve ilçemizin sosyal ve toplumsal sorunlarını çözümünde özellikle toplumun genelini etkileyecek, huzur bozucu örnek teşkil edici davranış ve zeminlerin oluşumunu engelleyecektir. Sivil alana ve politika uygulayıcılara düşen istikrarlı, disiplinli ve belirlenen yol haritasına uygun ahengi bozmayacak şekilde hareket etmektir. Bu vesile ile alt yapısı aylarca sürdüğü belli olan, bir araya gelmemize ve bu zeminin oluşmasına büyük katkıları olan Kaymakamlığımıza, Belediyemize, ilgili paydaşlara ve katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum.

Gölbaşı Kalkınma ve Strateji Belirleme toplantısının ve sonuçlarının ülkemize ve ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
204. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA