Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 10-06-2022 15:30

Başkan Ahmet Buran, büyükşehir meclisinde konuştu

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, haziran ayı meclis toplantısının birinci birleşimi yapıldı.

Başkan Ahmet Buran, büyükşehir meclisinde konuştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi haziran ayı meclis toplantısı 1. oturumunda söz alan Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, ilçenin sorun ve taleplerini içeren bir konuşma gerçekleştirdi.

“16 KÖYDE, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SORUMLULUĞUNDAKİ DERE ISLAHININ YAPILMALIDIR”

Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, Ankara'da yaşanan sağanakta, bir köy evinde hasar oluştuğunu, temizlik çalışmalarını tamamladıklarını anlattı.

Buran, “Aydoğan ve Ergin mahallelerimizde meydana gelen sel felaketinde can kaybımız yok ama maddi hasar var. Burada dere ıslahların yapılması ortaya çıkıyor. Dere ıslahı Büyükşehir Belediyesinin yetkisinde ilçe belediyelerin bunu yapma yetkisi yok. 16 köyde dere ıslahının yapılması gerekiyor.  Bunu da büyükşehrimizin yapması lazım ve bir an önce harekete geçilmelidir”

“BELÇARSAK, SOFULAR, KARAHAMZALI’YA EGO İSTİYORUZ”

Vatandaşların taleplerini iletmek için söz aldığının belirten Başkan Buran “Vatandaşlarımızdan EGO talebi var. Belçarsak, Sofular,Karahamzalı, Aşağı Hacıbekir,Yukarı Hacıbekir, Tatarhöyük, Sarıhöyük, Egribasan ve diğer mahallelerimize Ego hattı istiyoruz. Ego Genel Müdürlüğü ile görüştük. Değerlendirmeye alacaklarını söylediler. Ama çabuklaştırılmasının istiyorum” dedi.

“KÜÇÜK İLÇELERİ GÖRMEMEZLİKTEN GELMEYİ BIRAKIN ARTIK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a seslenen Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, yol katılım paylarının yüksek olduğunun ve vatandaşlarının ev yapmaya çekindiğini söyledi.

Başkan Buran “Bizim gibi küçük ilçelerden Büyükşehir de aldığınız gibi yol katılım paralarını büyük miktarlarda almaktan vazgeçin. Hemşehrilerimiz köylerine ev yapmaktan korkar oldu, buralar kırsal kesimler yüz bin liraları, yüz elli bin liraları almak vicdanlara sığmıyor. Küçük ilçeleri görmemezlikten gelmeyi bırakın artık. Hemşehrilerimize köylerine ev yapmalarını çok görmeyelim, gelin bu sorunu çözelim”

“YIL OLMUŞ 2022 BİZ HALA SU İLE UĞRAŞIYORUZ”

Başkan Buran son olarak Bala’lıların su aboneliğinde sorunlar yaşadığının belirterek bu sorunların çözülmesini istedi.

Başkan Buran “'Yıl olmuş 2022 biz hala su ile uğraşıyoruz. İnsanın yaşamını idame etmesi için gerekli su ile ilgili göreve geldiğimiz günden beri Büyükşehirde Başkanından bürokratına gitmediğimiz anlatmadığımız yer kalmadı. Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğu olan Kanal ve su işleri ile ilgili bir türlü yol alamıyoruz. Mağdur olan hep vatandaş hep hemşehrilerimiz. Büyükşehir çatısı altındaki Başkanından Bürokratına memuruna tekrardan sesleniyorum kendi aranızdaki iletişimsizliği vatandaşa yansıtmayı bırakın, vatandaşımız yeteri kadar mağdur oldu yeteri kadar yıprandı. Lütfen işinizi yapın yada yapamadığınız sorumlulukları devredin bize biz halledelim.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
204. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA