Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 06-06-2022 12:40

Gölbaşı’nda "81 İlde 81 Milyar Adım Çevre Yürüyüşü" etkinliği düzenlendi

Gölbaşı’nda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca başlatılan "81 İlde 81 Milyar Adım Çevre Yürüyüşü" etkinliği gerçekleştirildi.

Gölbaşı’nda

Gölbaşı’nda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca başlatılan "81 İlde 81 Milyar Adım Çevre Yürüyüşü" etkinliği gerçekleştirildi.

Gölbaşı’nda 1-7 Haziran Çevre Haftası, hafta boyunca yapılan etkinliklerle kutlandı. Bu kapsamda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlenen "81 İlde 81 Milyar Adım Çevre Yürüyüşü" Gölbaşı Atatürk Sahil Parkında geniş katılımla gerçekleşti.

Atatürk Sahil Parkı başlayan yürüyüş vilayetler evinde sona erdi.

Yürüyüşe, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanvekili Alper Cebeci, Ankara Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Türkmen Hacıhaliloğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yürüyüş sonrasında Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanvekili Alper Cebeci, Ankara Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Türkmen Hacıhaliloğlu, Ankara Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafında kurulan stantlar gezildi.

Gölbaşı Belediyesi tarafından çocukların eğlenebilmeleri Atatürk Sahil Parkında oyun alanları kuruldu.

Gölbaşı’nda 1-7 Haziran Çevre Haftası etkinlikleri İklim Değişikliği Sürdürülebilir Doğa ve Sıfır Atık Sunumu ve Ümit Özdilek konseri ile sona erdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
204. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA