Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 03-06-2022 13:54

Gölbaşı’nda esnafa ‘Çevre Bilinci’ semineri verildi

1-7 Haziran Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Mogan Gölü çevresinde ki işletme sahiplerine "Çevre Bilinci Eğitimi" semineri verildi.

Gölbaşı’nda esnafa ‘Çevre Bilinci’ semineri verildi

1-7 Haziran Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Mogan Gölü çevresinde ki işletme sahiplerine "Çevre Bilinci Eğitimi" semineri verildi.

Gölbaşı Belediyesi, Gölbaşı Kaymakamlığı ve Ankara Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ortaklığında Mogan Turizm Otelcilik Uygulama Okulu’nda yapılan etkinliğe, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Ankara Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Türkmen Hacıhaliloğlu, Gölbaşı Belediyesi Başkanvekili Alper Cebeci, Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcılar, Kurum Müdürleri ve çok sayıda işletme sahibi katıldı.

Mogan Gölü çevresinde ki işletme sahiplerine "Çevre Bilinci Eğitimi" seminer programında Çevre İzinleri Şube Müdürü Ebru Dilber Çakır, çevre kirliliği ile mücadelede esnafın neler yapabileceklerini anlattı.

Seminerde gerçekleştirilen slayt sunumunda ambalaj atıklarının ayrı toplanmasına dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı. Kağıt, plastik, cam ve metal ambalajların ayrı kutularda toplanmasının onları geri dönüşüm ile tekrar kullanıma sokmak için çok önemli olduğunu belirtildi.

Seminerde bir konuşma gerçekleştiren Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, “Mogan ve Eymir gölünün içinde yer aldığı ekosistemin sağlıklı işleye bilmesinde hepimiz sorumluyuz. İşletmelerimiz bu konuda çok çözümcüler ve İyiki varlar. Ama biz işletmelerimizde oluşturduğumuz duyarlığı gelen vatandaşlara da aktarabilirsek o zaman çok daha büyük bir katma değer olacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığımızın çok önemli bir çalışması oldu. Mogan Gölü Dip Çamur Temizlemesi Projesinde 6,5 milyon metreküpe yakın bir malzeme çıktı. Bununda hepimiz konforunu yaşadık.  Burada bizlere düşen bunun devamlılığının sağlamak ve elbirliği ile çalışmaktır”

Ardından Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Ankara Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Türkmen Hacıhaliloğlu, Gölbaşı Belediyesi Başkanvekili Alper Cebeci işletme sahiplerine sertifikalarını verdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
204. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA