Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 01-06-2022 11:58   Güncelleme : 01-06-2022 12:02

MHP’li Ilıkan’dan erken uyarı!

ANKARA Büyükşehir Belediye(ABB) Meclisi MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan, yaz öncesi başkentte orman yangınları konusunda erken tedbir çağrısında bulundu.

MHP’li Ilıkan’dan erken uyarı!

 ANKARA Büyükşehir Belediye(ABB) Meclisi MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan, yaz öncesi başkentte orman yangınları konusunda erken tedbir çağrısında bulundu. Geçmişte yaşanan yangınlarda ABB’nin araç ve ekipman konusunda eleştirildiğine dikkat çeken Ilıkan, “Özellikle orman yoğunluğuna sahip bölgelerde tedbirler gözden geçirilmeli” dedi. Murat Ilıkan şöyle konuştu:

ERKENDEN TEDBİRLER ALINMALI

“Ankara’nın özellikle çevre ilçelerinde sık ormanlar bulunmakta. Kızılcahamam, Çubuk, Nallıhan, Güdül, Çamlıdere, Beynam bölgeleri farklı cinslerde sık ağaçlarla dolu ormanlara sahip. Kent merkezinde de ODTÜ, AOÇ gibi ağaçlık alanlar mevcut. Gerek küresel ısınmanın olumsuz etkileri gerekse ziyaretçi tedbirsizlikleri yüzünden yaz aylarında orman yangınları tehdit oluşturuyor.

Bu risklerin farkında olmalı, olabildiğince erkenden tedbirler alınmalı. Özellikle orman yoğunluğuna sahip bölgelerde tedbirler gözden geçirilmeli.”

EĞİTİM VE TATBİKAT ÖNERİSİ

Eğitim ve tatbikat önerisinde de bulunan Ilıkan, “Kurumlar arasındaki koordinasyon doğru işletilmeli, araç eksiklikleri giderilmeli, özellikle orman vasfı taşıyan bölgeler risk grubunda kabul edilip sivil toplu kuruluşları ve muhtarlar başta olmak üzere tüm halk bilinçlendirilmeli. Olası bir yangın anında eşgüdüm halinde çalışabilmek için eğitimler ve tatbikatlar yapılmalı” dedi. Geçmişte yaşanan yangınlara dikkat çeken Ilıkan, “Kızılcahamam, Nallıhan, Çubuk gibi bir çok ilçede hem orman yangınlarını hem de ahşap evlere sahip mahalle statütüsündeki köylerdeki yangınları üzülerek gördük. Yaşanan yangınlarda zaman zaman ABB’nin araç ve ekipman eksikliği de tartışıldı, eleştirildi. Şimdiden tedbir alınması bu açıdan da önemli” diye konuştu.


NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
204. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA