Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 19-05-2022 14:47   Güncelleme : 19-05-2022 14:51

Gölbaşı'nda 19 Mayıs Coşkusu

Gölbaşı'nda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı.

Gölbaşı'nda 19 Mayıs Coşkusu

Gölbaşı'nda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Gölbaşı İlçe Gençlik ve Spor Müdürü  Süleyman Soydemir’in  Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.

Çelenk sunumu ardından kutlamalar Gölbaşı Belediyesi Cumhuriyet Kapalı Salonu'nda devam etti. Saygı Duruşunda bulunulmasının ardında Polis Akademisi Başkanlığı Bando ve Armoni Müzikalı eşliğinde İstiklal Marşı okundu.

Ardından Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Merttürk,  öğrencileri ve vatandaşları selamlayarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramlarını kutladı.

Kutlamalar Gölbaşı İlçe Gençlik ve Spor Müdürü  Süleyman Soydemir’in  günün anlamını belirten konuşması ve Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Şevval Bulut'un Türk gençliğini temsilen yaptığı konuşmasıyla devam etti.

Ardından Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Halit Aksoy "Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi"  okurken, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Mehmet Doğan’da "Gençliğin Ata’ya Cevabı’nı" okudu.  

programda, Öğrenciler tarafından jimnastik ve folklor gösterileri ve son olarak Ahmet Alper Dinçer Lisesi öğrencilerinin "Türk Bayrağı Gösterisi" vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Kutlama Programı, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Merttürk’ün 2021-2022 eğitim öğretim döneminde okul sporlarında yapılan müsabakalarda dereceye giren sporculara ödüllerini vermeleri ile sona erdi.

Törene; Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşı Başsavcısı İbrahim Merttürk, Gölbaşı İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Önder Irkılata, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Doğan, İlçe Milli Eğitim  Müdürü Serap Yılmaz, Gölbaşı İlçe Gençlik ve Spor Müdürü  Süleyman Soydemir, Siyasi parti İlçe Başkanları, meclis üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
204. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA