Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 19-05-2022 11:50

Pursaklar’da vatandaşlara ata tohumu dağıtıldı

Pursaklar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü serasında üretilen domates, salatalık ve biber ata tohumları vatandaşlara dağıtıldı.

Pursaklar’da vatandaşlara ata tohumu dağıtıldı

Pursaklar Belediyesi, sağlıklı nesiller ve sağlıklı yarınlar için organik ürünlerin üretimi ve tüketimine destek olmak, vatandaşları ata tohumuna teşvik etmek amacıyla Endemik Vadi’de ücretsiz domates, salatalık ve biber ata tohumları fidesi dağıttı.

Dağıtıma Pursaklar Kaymakamı Mehmet Yıldız, Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Burada bir açıklama yapan Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, yerli tohumların gelecek kuşaklara aktarılabilmesi için ilçe halkına, ücretsiz olarak ata tohumu fidesi dağıttıklarını söyledi.

Başkan Ertuğrul Çetin “ Burası Pursaklar’ın en güzel alanlarından biridir.  Ankara’nın endemik türlerini yaşattığımız, Ankara Endemik Vadi. Bir buçuk kilometrelik bir alan sahip olan endemik vadiyi halkımızı endemik bitki türleri, yeşillik ve doğadan yaşayan diğer canlılarla karşılaştırmak için yaptık.  Etkinliklerimiz bu alanda hep oluyor. Bugünde ata tohumu fide dağıtıyoruz. Vatandaşlar çok büyük bir ilgi gösterdi. Tabi bu bir çiftçilik faaliyeti değil, yerli ve milli atat tohumlarımızın yaygınlaştırma faaliyetidir.  Gecen sene seralarımızda yetiştirdiğimiz ata tohumlarımızı bu yıl çeşitlendirerek hemşerilerimizle paylaşıyoruz. Kartopu gibi büyümesini istiyoruz. Hemşerilerimizden istediğimiz bu ürünleri yetiştirerek, diğerlerine dağıtmalarıdır” dedi.

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, son olarak tüm vatandaşları Ankara Endemik Vadiyi görmeleri içim Pursaklar’a davetti.

Açıklamanın ardından Pursaklar Kaymakamı Mehmet Yıldız ve  Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin vatandaşlara ata tohumu fidelerini dağıttı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
204. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA