Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 19-05-2022 11:51   Güncelleme : 19-05-2022 12:06

İbrahim Ateş'ten 19 Mayıs Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Gölbaşı eski ilçe başkanlarından, Ülkücü camianın önemli isimlerinden İbrahim Ateş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İbrahim Ateş'ten 19 Mayıs Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Gölbaşı eski ilçe başkanlarından, Ülkücü camianın önemli isimlerinden  İbrahim Ateş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İbrahim Ateş,  "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" dolayısıyla yayımladığı mesajında, şu ifadeleri kullandı:

“GENÇLİK bizim geleceğimiz varlığımız demek sınırlarımızın korunması demek dilimizin, dinimizin korunması demek, kültürümüzün korunması demek SPOR da gençliğin yapı taşı demek.

 

Türk toplumu için bu bayram çok önemli. Bu konuyu dile getirenlere, bize hediye edenlere teşekkürle başlamak lazım. Ergen olduktan sonraki dönem gençliktir artık o bir birey, ailenin yardımcısı, sorumluluk almaya hazır her konuda görüşüne başvurulabilecek kişidir, aile çocuğuyla işbirliği yapar kişilik verir. Genç yaptığı spor branşıyla arkadaş çevresiyle özgüven kazanır bunları birleştirdiği zaman bizim geleceğimizin teminatı olur.

 

Bunlar şanslı çocuklardır şanslı toplumlardır. Diğer türlü büyüyemedikleri için ne kendilerine faydaları olur ne yaşadıkları topluma faydaları olur; hayır demeyi bilmedikleri için de çeşitli örgütler cemaatler cemiyetler tarafından kullanılır sorgulamadan onlara tabi olurlar. Bunun ucu daha sonra vatan hainliğine kadar bilinçsizce gider. Bizler çocukluğumuzda bir misafirliğe gidildiğinde oradaki yaşıtlarımızla güreştirilirdik bunlar kendimizi gösterme imkanlarıydı. Kişilik gelişiminde, rekabeti öğrenmede ilk adımlardı... Gençliğin olmazsa olmazı bizim dönemimizde ahdevefaydı, yani genç demek güvenirlilik demekti. Kim olursa olsun büyüklerimize saygılıydık, bununla büyüdük; şimdi ise gençlik hiçbir şey sorgulamıyor her şeyi kolaydan kısa yoldan hak etmese dahi kendine hak görüyor kazanmak için her türlü film fırıldak çeviriyor  biz değerlerimizden ödün vermezdik şimdi gençler rahatlığından ödün vermiyorlar bunları niçin söylüyoruz?

 

Yanlışlar her zaman düzeltilebilir düzeltelim doğruyu bulalım doğruyu yaşayalım milletimize ailemize faydalı olalım bu bayram vesilesiyle bunları konuşalı. Zaten ''delikanlı'' kelimesi ne için kullanılır? Yanlış yapabilir aslında o yanlış değildir, o yetişme çağıdır, o affedilir, hoşgörülü bir gelişim zamanıdır, bunun için kullanılır. Spor gençliğin harcıdır onun özgüven kazanmasında rekabet duygusunun artmasında, kişilik gelişiminde önemli rol oynar. Gelişmemiş gençler hayatı tek taraflı öğrendikleri ve özgüvenleri olmadığı için hayır diyemediklerinden ailelerine vatanlarına yani asıl sorumlu olması gereken yerlere ihanet ettirilmişlerdir  o yüzden gençlerimize sahip çıkalım gençlik demek bizlerin ve vatanımızın geleceği demektir. Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum”   

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
204. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA