Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 14-05-2022 14:01

Gündem Dışı Konuşmalar – Oğuz Kağan Tanrıverdi

Toplantıda Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Tanrıverdi, İyi Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Saniye Çiftçi Ertürk’ün ‘Büyük Merkezi Gölbaşı Projesi neden başlamadı ne zaman başlayacak’ sorusuna cevap verdi.

Gündem Dışı Konuşmalar – Oğuz Kağan Tanrıverdi

Gölbaşı Belediye Meclis toplantısı meclis salonunda Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Tanrıverdi başkanlığında gerçekleşti.

Meclisin son toplantısı gündem dışı konuşmalarla sona erdi.

Toplantıda Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Tanrıverdi, İyi Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Saniye Çiftçi Ertürk’ün ‘Büyük Merkezi Gölbaşı Projesi neden başlamadı ne zaman başlayacak’ sorusuna cevap verdi.

Büyük Merkezi Gölbaşı Projesi başladığını belirten Başkan Yardımcısı Tanrıverdi, projenin 5 etapta 2023 yılın ortalarına bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Gölbaşı Belediyesinin başkanında, çalışanına kadar heyecanla bu proje için çalıştığını vurgulayan Tanrıverdi,  “ Proje için iki yıllık bir çalışma yapıldı. Her ayrıntısı düşünüldü. Her şey hazırlandı sadece ihalelerin yasal süreleri bekleniyor. Tamamlandığında Gölbaşı’na çok büyük bir değer katacaktır. Gölbaşı’mızın çehresi değişecek. Vatandaşlarımızın çok daha güzel bir Gölbaşı’nda huzur ve refah içinde yaşayacak” dedi.

Projenin ayrıntıları hakkında da bilgi veren Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Tanrıverdi “Büyük Gölbaşı Merkezi projesi 5 etaptan oluşuyor. Birinci etabı alt geçit üst projesi başladı. Şuanda orada çalışma yapılıyor. Otopark ve Anfi Tiyatro ihalesi hazırlandı.  Yakın zamanda açık ihaleye çıkacaktır. 45 günlük yasal sürenin geçmesi gerekiyor. Oda bittikten sonra 3 aşama Sahil Bölümü olacak. Kuzey ve Güney giriş parkların yapımına başlanacak. Güney giriş parkının ihalesi sonuçlandı. Üniversiteler Caddesi de bu projenin içerisinde yer alıyor. Oradan başlayıp Alpaslan Türkeş Parkını da içerisine alan ve oradan Sahil Parka bağlanan bisiklet yürüyüş yolu ve rekreasyon alanları yapılacak.  Çok güzel bir proje olacak. İnşallah 2023 yılının ortalarına kadar da tamamlanacaktır” dedi.

Gölbaşı Belediyesi tarafından yapılan diğer çalışmalara da değinen Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Tanrıverdi “ Tulumtaş Mağarasının çalışmaları devam ediyor inşallah 9 ayda tamamlanacak. Buz Pateni ve Dağcılık Pisti bitti. Onunda açılışı kısa sürede yapılacak. Trafik Pisti çalışması bitti. Vatandaşların tamamı yararlanması için gerekli birimlere teslim edildi.  Gölbaşı Geçici Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi yüzde 95 bitti. Bunu gururla söylüyorum çünkü bunu bizim belediye çalışanlarımızın kendi emekleri ile yaptığı bir projedir. Bu projenin büyükşehir ve ilçe belediyelere rol model olması gerekiyor.  Bununla birlikte İnçek ve Bahçelievler mahallelerinde iki tane yan Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi daha yapılıyor. Su Kesen Dersinin ihalesi yapıldı. Hayırlı olsun. 400 iş günü içerisinde tamamlaması hedefleniyor. Çalışmadan sonra oranın temiz kalması biz Gölbaşı’lılara düşüyor.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA