Advert
Spor
Giriş Tarihi : 12-05-2022 14:14

BAL TADINDA ŞAMPİYONLUĞUN ÖYKÜSÜ

Gölbaşı Belediyepor Teknik Direktörü Musa BALI ile röportaj

BAL TADINDA ŞAMPİYONLUĞUN ÖYKÜSÜ

Gölbaşı Belediyepor basını Gölbaşı Belediyepor Teknik Direktörü Musa Balı ile gerçekleştirdikleri röportaj ile şampiyonluğun öyküsünü kaleme aldılar.

Erdoğan Çelebi’nin özel olarak kaleme aldığı röportajda Gölbaşı Belediyepor Teknik Direktörü Musa Balı, şampiyonluğu anlattı.

İŞTE O RÖPORTAJ

Erdoğan Çelebi

 Hocam öncelikle sizi, takımınızı ve ekibinizi kutlar tebrik ederim.Hocam futbol geçmişiniz profesyonel ve amatör olarak başarılarla dolu ,2019 yılında futbolu bıraktınız.Belediye Başkanımız Ramazan ŞİMŞEK başkanlığında Teknik Direktör olarak takımın başına getirildiniz.Sezona çok iyi başlayarak başarılı maçlar oynadınız.Dünya ve ülkede Covit19 salgını nedeniyle 2 sene futbol maçları oynanmadı.Bu konudaki görüşlerinizi paylaşır mısınız.

Musa Ballı

Teşekkür ederim abi.Evet abi uzun yıllar profesyonel futbol oynadıktan sonra 2013 yılında memleketim olan Gölbaşı'na Gölbaşı Belediye Spora dönüş yaptım.2019 yılında futbol hayatıma nokta koyup antrenörlük hayatıma geçiş yaptım.Beni bu göreve layık gören Ramazan ŞİMŞEK Başkanıma teşekkür ederim.Evet ilk senemizde tanıdığımız bildiğimiz karakterli oyuncularla sezona iyi bir giriş yaptık bu takım şampiyonluğa kurulmuş bir takım değildi ama zaman geçtikçe halkımızın da desteği ile şampiyonluğa inandık ama son 4 hafta kala pandemiden dolayı ligler tatil edildi.Biz lig tablosunda ilk ikide olmadığımız için bir üst lige çıkamadık.Son 4 hafta oynanmış olsa belikde üst lige çıkabilirdik. Ama o zaman kısmet değilmiş.Sonrasını biliyorsunuz zaten bizim ligimize 1 sene ara verildi.O yüzden bizimde 1 senemiz boşa gitmiş oldu.Yani 1 sene gecikmeli bir üst lige çıkmış olduk.

Erdoğan Çelebi

 2021-2022 Süper Amatör sezonunda takımlar 2 gruba ayrılarak oynanmaya başladı.Gölbaşı Belediye Spor ve Teknik Direktörü olarak başarılı maçlara imza attınız.Gurupta şampiyon oldunuz. Play-Off lara kaldınız grubun ilk 3 takımları 6 takım tek devreli maçlar yaptınız.Orada da 2. olarak bitirdiniz. i lk 3 e giren takımlarla BAL Ligine yükselme maçları oynadınız.Kavaklıdere maçında ne oldu da takımınız sürpriz bir şekilde maçı kaybetti.Maçtan sonra nasıl bir duygu ve düşünceler içerisinde oldunuz. Herşey bitmiş değildi.

 BAL liginden düşen takımlara gözler çevrildi. Keçiören Bağlum Spor, Çubuk Spor.Rakip takım tercihiniz oldu mu.Çubuk Spor galibiyeti ile emekleriniz boşa çıkmadı.Maç sonrası duygularınız.

Musa Ballı

 Sende biliyorsun abi bundan önceki senelerde bu ligde tek bir grup oluyordu ve grubunu şampiyon bitiren takım direk bir üst lige çıkıyordu.Ama bu sene bizim şansımıza galiba şampiyon bitirmemize rağmen bir üst lige çıkamadık.Çünkü önümüzde Playoff'lar vardı.Yani gruptaki şampiyonluğumuzun hiçbir değeri kalmamıştı.Playoff'lar da 6 takım mücadele etti biz 4 maç sonunda 10 puan toplayarak son haftaya lider girmiştik son maçımızı kazanmamız halinde bir üst lige yani BAL Ligine çıkmış olacaktık ve maçımızı kaybettik bir üst lige direk çıkmayı başaramadık.Hiçte beklediğimiz bir sonuç değildi ama futbolda bunlar var işte ama kendimizi toparlamamızda biraz zaman aldı.Ha şunu da söyleyeyim biz 24 maç oynadık sadece 2 maç kaybettik.Bu kadar puan toplamamıza rağmen bir üst lige direk çıkamadık.Ama sonrasında futbolcu kardeşlerimizle konuştuk PlayOut'ta rakibimiz kim olursa olsun biz hak ettiğimiz BAL Ligine çıkacağız dedik kardeşlerimizle inandık ve en zor rakip olan Çubuk Spor'u seçmemize rağmen kardeşlerim çok büyük karakter koydular ve BAL Ligine yükseldik.Bu şampiyonlukta bizlere hep destek olan Belediye Başkanımız Ramazan ŞİMŞEK'e, bizlerle beraber çok mesai harcayan hiçbir dileğimiz eksik etmeyen Kulüp Başkanımız Musa ŞAHİN'e ve Yönetimine bu şampiyonlukta büyük pat sahibi olan çok emek veren Sportif Direktörümüz Haluk BALLI'ya , beraber çok mesai harcadığımız teknik ekibimize ve mesai arkadaşlarıma hep destek olup bize en iyi hizmeti vermeye çalışan kulüp personelimize, her gün büyüyerek bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan büyük destekçilerimiz taraftarlarımıza ve tabi ki müthiş özveri ve karakter koyarak bizleri buralara getiren şampiyonluğun en büyük pay sahibi futbolcu kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum.Bu şampiyonluk Gölbaşı halkına armağan olsun.Şampiyon Gölbaşı Belediye Spor.

  

Erdoğan Çelebi

 Türkiye'de alt liglerde bir takımın üst üste 2 sezon kademe yükselmesi oldukça zor bir süreç 3 Lig sizin için bir hedef mi.

Musa Ballı

 Biz proje takımıyız o yüzden sıkıntı yok abi.Belediye Başkanımızda profesyonele çıkmamızı çok istiyor.Onun da destekleriyle hedef 3. Lig.

Erdoğan Çelebi

 Futbol alt yapı liglerinde zorlu şatlarda oynanan bir oyundur.Gerek maddi gerekse fiziksel anlamda türlü türlü problemleri vardır.Özellikle Bölgesel Amatör ve 3. Lig kurtlar sofrasından farklı değildir.Sizi neler bekliyor.Bu konudaki görüşleriniz.

Musa Ballı

 Abi seninde söylediğin gibi alt ligler çok zor ligler özellikle BAL Ligi statüden dolayı çok zor bir lig.Önümüzdeki sezon BAL Liginde 7Ankara takımı olacak belkide 8 bir sonraki bu sayı 4'e düşürülecek yani önümüzdeki sene 4 Ankara takımı direk olarak bir alt lige düşecek fazlası da olabilir.O yüzden biz bu ligden kurtulup hiç oyalanmadan 3.Lige çıkmak istiyoruz.

Erdoğan Çelebi

Hocam 3.Ligde takımın başında olmayı hayal ediyor musunuz.Son olarak spor camiasına ve taraftarlarımıza neler söylemek istersiniz.

Musa Ballı

Abi bütün mesaimizi buraya harcıyor en iyisini yapmaya çalışıyoruz.Çok emek harcıyoruz yani bunu da Gölbaşımızı en iyi yerlere getirmek için yapıyoruz.Çünkü Gölbaşı en iyisini hak ediyor.Gölbaşı Belediye Spor'un yeri en az 3.Lig'dir.Abi çünkü Türkiye'de çoğu ilde göremeyeceğimiz tesislerimiz var bizim ben biliyorum çünkü Türkiye'nin birçok yerinde futbol oynadım.Bu imkanlar hiçbir yerde yok.O yüzden hedef şimdilik 3.Lig.Bende bana görev verildiği sürece bu takımı hak ettiği yerlere getirmek için burada takımımın başında olacağım.Biz bu sene çok güzel birliktelik yakaladık.Belediye Başkanımız, Kulüp Başkanımız,Futbolcular,Hocalar,Taraftarlar ve sonunda şampiyonluk geldi.O yüzden en büyük gücümüz taraftarlarımız.Bizlerle beraber olmaya bizlerle inanmaya devam etsinler.Bizlerde onlar için en iyisini yapmaya devam edeceğiz...

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA