Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 09-05-2022 20:47   Güncelleme : 09-05-2022 20:49

Gölbaşı Belediyesi filosuna 29 araç ekledi

Gölbaşı Belediyesi, artan nüfus ve değişen ilçenin ihtiyaçları için öz kaynaklarıyla hizmet filosuna 29 yeni araç kazandırdı.

Gölbaşı Belediyesi filosuna 29 araç ekledi

Gölbaşı Belediyesi araç envanterine yeni eklenen hizmet araçları ile 3 yılda Yüz milyon TL tasarruf yapması hedefleniyor.

Gölbaşı Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen törene MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, AK Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan, MHP İlçe Başkanı Serdar Tekin, Gölbaşı Ülkü Ocakları Başkanı Ulaş Can Kavak, Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende bir konuşma yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya,

“Gölbaşı’nda gün geçmiyor ki böyle güzel hayırlı işler olmasın. Gölbaşı’mız için bir hizmet yarışı ve bu araçlar, Gölbaşı’mıza yapılacak olan hizmette önemli vasıtalar. Elbette bu hizmeti yapmak bir belediye başkanının işidir. Kimileri diyecek ki ya asli görevi yapacak ama bu araçlar kullanılmamış araçlardır. Aramışlar ve bulmuşlar çok ucuz bir şekilde de belediyenin bilançosuna önemli bir varlık kazandırmışlar. Bundan sonrada belediyenin temizlik ve çöp işlerini belediye kendisi bizzat yapmaya talip. Neden talip hizmeti hem kaliteli hem de ucuza mal etmek için, zaten kaliteli yapılıyor diyebiliriz. Ucuza ise ihale ile yapılıyordu. En düşük fiyat ne ise ona göre yapılırdı. Ama kendi imkanları ile yaparsa bu işi çok daha ucuza yapabilecek. Buradan yapılan tasarruf ile Gölbaşı’na başka hizmetler yapılacak. Bu önemli bir yönetim anlayışıdır. Ben bundan dolayı belediye başkanımızı tebrik ediyorum” dedi.

Alınan araçlardan dolayı Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve ekibini tebrik eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya “ Gölbaşı Belediyesi kendi öz kaynakları ile aldığı bu araç filosu ile birlikte belediyenin yaptığı fizibilite raporuna göre ile 3 yılda 100 milyon TL tasarruf etmiş olacak” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, son olarak Cumhur İttifakı anlayışı içerisinde Gölbaşı Belediyesine destek veren başta Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan olmak üzere destek veren tüm Bakanlıklara teşekkür ederek son verdi.

Gölbaşı’na bir hizmeti daha kazandırmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirten Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “ Dün bir mahalle iken bugün Türkiye’nin parlayan yıldızı haline geldik. Başarı merdivenlerini adım adım çıkıyoruz. Gölbaşı’mızın büyümesine hepimiz tanıklık ediyoruz. Allah’a şükürler olsun ki bugün parmakla gösterilebilen örnek bir ilçede yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün belediyemizi ve ilçemizi dışa bağımlılıkta kurtaracak kısa, orta ve uzun vadede kazançlı hale getirecek önemli bir hizmeti yerine getirdik. Gölbaşı’nın her köşesine eşit hizmet götürmek için araç filomuzu genişlettik. Bugün araç filomuza 29 yeni araç daha dahil ettik. Göreve geldiğimiz günden bu yana 56 adet hizmet aracını belediyemize kazandırdık. Doğru bir mali yönetim anlayışı ile belediyemizi aktif bir bütçeye ulaştırarak bu hizmetlerimiz gerçekleştiriyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından yeni araç filoları için kurdele kesimi yapıldı.

İncelemelerin ardından hizmet araçlarından birinin direksiyonuna geçen Başkan Şimşek, belediye envanterine yeni eklenen hizmet araçları ile Gölbaşı genelinde konvoy yaparak, araçları vatandaşlara tanıttı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA