Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 14-04-2022 18:05

Gölbaşı’nda kadınlar adına "Hatıra Ormanı" oluşturuldu

Gölbaşı Belediyesi tarafından Eymir Mahallesi’nde Kadınlar için hatıra ormanı oluşturuldu.

Gölbaşı’nda kadınlar adına

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve eşi Yeşim Şimşek öncülüğünde başlatılan “Geleceğimiz Gölbaşılı Kadınların Ellerinde Yeşeriyor” kampanyası kapsamında Eymir Mahallesi’nde bulunan TOKİ Eski Pazar yanında ki alanda oluşturulan “Kadınlar Hatıra Ormanı” için ağaç dikme töreni gerçekleştirildi.

Törenine, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve Eşi Yeşim Şimşek, Eymir Mahalle Muhtarı Arzu Dervişoğlu, belediye birim müdürleri ve kadınların katılımıyla gerçekleşti.  

Törende bir konuşma yapan Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan “Ben bütün hanımlar adına belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Çok güzel bir düşünce gerçekten. Kadının olduğu yer; yeşilin, doğallığın, güzelliğin olduğu yerdir. Fakat yaşam kadın ve erkekle birlikte anlamlıdır. Dolayısıyla bizler omuz omuza şehrimizi, ülkemizi ve dünyamızı daha da güzelleştireceğiz” dedi.

Gölbaşı Belediyesi olarak tek amaçlarının yeşil alanları korumak ve çoğaltmak olduğunu söyleyen Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “ Gelecek nesillere daha yeşil bir Gölbaşı bırakmak için gece gündüz çalışıyoruz.  Biz göreve geldiğimizde Gölbaşı’nda kişi başına yeşil alan 20 metrekareydi. 2021 yılı sonu itibari ile biz bunu 28 metrekareye çıkarttık. Hedefimizde 50 metrekare alana çıkartmaktır. Bugün ise Gölbaşı’lı kadınlarımız için hatıra ormanı oluşturuyoruz. Bu gün itibari ile 20 dönümlük bir alan ama biz bunu 100 bin metrekare alana çıkartacağız”

Daha sonra Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Kaymakam Tülay Baydar Bilgihan, katılımcılarla birlikte hatıra ormanı alanına fidan dikti.

Fidan dikim töreni toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA