Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 13-04-2022 12:43   Güncelleme : 13-04-2022 13:34

Karataş bitirilsin problem çözülsün

6 bin sokak hayvanına ev sahipliği yapacağı ifade edilen Karataş Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi Projesi’nde inşaat çalışmaları durdu.

Karataş bitirilsin problem çözülsün

6 bin sokak hayvanına ev sahipliği yapacağı ifade edilen Karataş Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi Projesi’nde inşaat çalışmaları durdu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Nisan 2022’de çalışmaların biteceği belirtilen Karataş Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi Projesi’ni yerinde inceleyen ABB MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan “ Nisan – Mayıs aylarında bitecek diye müjdeler verilen hayvan barınağında 1-2 aydır çalışmalar durdu. Bu çalışmalar bir an evvel bitirilmelidir.” diyerek ABB’ye çağrı yaptı.

Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi Projesi’nin yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Murat Ilıkan, MHP grubunun mecliste sokak hayvanları konusunu gündeme getirdiğini ifade ederek “ 2019 yılında meclis gündemine Karataş’taki hayvan barınağının yapımı için defalarca önerge verdik.” dedi.

-İHALE YAPILDI ÇALIŞMA YAPILMADI

Ilıkan, 16 Eylül 2020 yılında ABB’nin Karataş Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi Projesi’yle ilgili bir ihale gerçekleştirdiğini ancak ihalenin ardından herhangi bir çalışma yapılmadığını ve bir yıl kaybedildiğini bildirdi.

-BİR AN EVVEL BİTİRİLMELİ

7 Temmuz 2021 yılında yaklaşık 45 milyon lira bedelle yeni bir ihale yapıldığını ve ABB yetkilileri tarafından Nisan 2022’de çalışmaların bitirileceği sözünün verildiğini hatırlatan Murat Ilıkan “Nisan ayında bitecek diye müjdeler verilen hayvan barınağında çalışmalar durdu. Burada yerinde inceleme yapıyoruz ancak hiçbir çalışma yok. Çalışmalar bir an evvel bitirilmeli ve Ankara’da bu sokak hayvanları problemi çözüme kavuşsun.” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA