Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 09-04-2022 17:47

Başkan Şimşek Meclis’te Çalışmaları Anlattı

Gölbaşı Meclis Nisan ayı toplantısı 2021 yılı faaliyet raporunun oy çokluğu ile onaylandığı toplantıda, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek projelerini açıkladı.

Başkan Şimşek Meclis’te Çalışmaları Anlattı

2021 yılına ait performansını belgeleyen Faaliyet Raporu’nun anlatıldığı Meclis Toplantısı’nda konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek geçtiğimiz dönemlerde hayata geçirdikleri projeleri anlattı.

Toplantıda göreve geldikleri 31 Mart 2019 tarihinden bu zaman dilimine kadar yürüttükleri çalışmaları anlatan Başkan Ramazan Şimşek “Şeffaf mali yapısı, örnek turizm potansiyeli, cazip üretimi ile öne çıkan, herkesin yaşamak isteyeceği “Yüzüncü Yılın Model Kentini Oluşturmak” vizyonunu gerçekleştirmek için 2021 yılında ayakları yere basan, geleceği öngören, gelişimini Gölbaşı’nın gücünden ve değerlerinden alan bir anlayışı ortaya koyduk ve çalışmalarımızı sürdürdük. Geride bıraktığımız yıllarda  küresel tehdit olan salgın ve deprem riski gibi konulardan dolayı zor günler geçirdik. Bu sıkıntılı dönemde üzerimize düşen sorumluluğun üstüne çıkıp tüm kaynaklarımızla vatandaşlarımızın yanında olmaya çalıştık ve olmaya devam edeceğiz” dedi.

Gölbaşı’nın sorunlarına çözüm bulmak, daha çağdaş, sürdürülebilir, ulaşımı kolay, modern, yenilikçi sağlığa, spora, eğitime, turizme, altyapıya, üstyapıya, tarıma ve çevreye öncelik veren projeleri hayata geçirdiklerini anlatan Başkan Ramazan Şimşek, ayrıca bireylerin yaşamlarına katkıda bulunacak projeler geliştirerek uygulamaya koyduk.

“Kurban Satış ve Kesimi ve Tarım Fuar Alanı”

“Çiftçimizin emeğine sahip çıkmak için; Oğulbey Mahallesi’nde 100.000 m2 alan üzerine hayvan yetiştiricilerinin yetiştirdikleri büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarını pazarlayabilecekleri, adaklık kurban dahil tüm hayvanların hijyenik ve modern bir ortamda kesiminin ve satışının yapıldığı “Kurban Satış ve Kesim Merkezi”ni hizmete açtık, bu alanımıza şehir içi ve dışında çok yoğun bir ilgi var. yine aynı alanda çiftçileri tarım sektörünün tüm aktörleri ile buluşturmak, yeni teknoloji ve ekipmanların tanıtım ve eğitimini alabileceği “Tarım Fuar Alanı”nın yaptık ve 24 Uluslararası Agrotec Tarım Fuarını bu alanda gerçekleştirdik.  Bu yılda yeni bir fuara ev sahipliği yapacak alanımız.

Modern “Tohum Eleme Merkezi” hazırladık

Karagedik Mahallesi ve çevresinde bulunan çiftçilerimize hizmet verebilecek modern tam otomatik  “Tohum Eleme Merkezi” çiftlilerimize kazandırdık. Çiftçinin ve üreticinin her zaman yanında olduklarının vurgusunu yapan Başkan Ramazan Şimşek "Kuraklığın kapımıza dayandığı bu günlerde çiftçimize bir nebzede olsa destek vermek amacıyla buğday yardımında bulunduk" dedi.

Yağmur Sularını Geri Dönüştürme Projesi

“Her geçen gün biraz daha fazla etkisini gösteren küresel ısınma ve ortaya çıkan kuraklık suya duyulan ihtiyacı daha önemli hale getirmektedir. Bu çerçevede belediyemiz bünyesinde “Yağmur Sularını Geri Dönüştürme Projesi başlatıldı.

Tulumtaş Mağarası turizme açılıyor

Tulumtaş mağarasının çok yakında hizmete açılacağını aktaran Ramazan Şimşek sözlerine şunları ekledi:

“1 milyon yıl öncesine dayanan sarkıt, dikit ve sütunların yer aldığı doğa harikası Tulumtaş Mağarası’nın turizme kazandırılması için 467 m2 yapı alanı sahip mağara içerisinde güçlendirme ve düzenleme çalışmalarına başladı. Yakın zamanda tamamlayacağız”

“Lavanta Bahçesi” kurduk

“İlçenin eko turizmine katkıda bulunmak, tarımsal ürün deseninde çeşitlilik sağlamak ve tarımsal ekonomiye destek olmak için Eymir Mahallesi’nde 16.000 m²’lik alana “Lavanta Bahçesi” de kurduk”

 Gölbaşı sporun merkezi oldu

Uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapmak amacıyla Bilardo Kompleksi’nin açılışını yaptıklarını söyleyen Ramazan Şimşek, Bu tesis ile dünya Gölbaşı’na geldi. Çok önemli turnuvalar burada gerçekleşti. Bunun yanı sıra Buz Pateni ve Dağcılık Kompleksi Tesisini tamamlayarak açılış aşamasına getirdik. İnşallah yakın zamanda açılışını gerçekleştireceğiz. Cumhuriyet Kapalı Spor Salonu’nu ve Spor Kompleksi Tesisi”nin yenilerek modernize ettik.  Ayrıca Taşpınar, Hacılar, Yavrucuk, İkizce, Karagedik, Bağiçi, Çimşit, Emirler olmak üzere 8 mahallemize 25x45 m halı saha yaptık.

“Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Projesi”

İlçemizde insanların yürüyüş yapabilecekleri ve bisiklete binebilecekleri kesintisiz 45 km uzunluğunda “Mogan Gölü Çevresi Rekreasyon ve Rehabilitasyon Projesi”nin 1. Etabı olan Mogan Gölü mevcut sahil yürüyüş yolunun Vilayetler Evi mevkiine kadar olan 1.815 metrelik bisiklet ve yürüyüş yolu tamamlandı.

GÖLBİS Projesi Hayata Geçti

“Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Projesi”ni desteklemek için akıllı bisiklet kiralama sistemi olan  “GÖLBİS Projesi” Haziran 2021 yılında hayata geçirdik.  18 tane bisikletimiz var ama 10 bin kişi üye olmuştur. Halk çok istekli ve talepte çok bu yüzden bisiklet sayılarını artıracağız”

Taşpınar Mahallesi Koşu ve Bisiklet Yolu projesi

“Taşpınar Mahallesi Koşu ve Bisiklet Yolu Rekreasyonu için 13 bin metrekare alan üzerine hayata geçecek olan Taşpınar Bisiklet Yolu projemizi tamamladık. Projemizde 6 bin 500 metrekaresi yeşil alan 5 bin 500 metrekaresi ise yapısal alandan ve 650 metre bisiklet yolu, 650 metre koşu yolu yolu bulunmaktadır. Ayrıca engelli vatandaşlar içinde jarz istasyonları mevcuttur”

Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi Projesi

“Engelli vatandaşların yaşam kalitesinin yükseltilmeyi, onları toplumla bütünleştirmeyi ve nitelikli zaman geçirmelerini sağlamak hem de yeteneklerini geliştirip meslek edinebilmelerine yardımcı olabilmek için 8.000 m2 alan üzerine “Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi”ni kurduk”

Üniversiteliler Caddesi Projesi’nde sona gelindi

“İlçemizde öğrenim gören öğrencilerimizin sosyal hayatını zenginleştirici, keyifli ve verimli zaman geçirebilecekleri fiziki ve sosyal donatıların yer aldığı bir cazibe merkezi oluşturmak için “Üniversiteliler Caddesi Projesi” hazırladık ve sonuna geldik açılışını da ilerleyen zamanda hep birlikte gerçekleştireceğiz. 

“E-Dershaneyi hizmete açtık

“İlçemizde ikamet eden ve üniversite sınavına hazırlanan tüm öğrencilerimize üniversiteye hazırlanmalarına destek olmak için uzaktan erişim desteğine dayalı öğrencilerin android tablet/cep telefonlarından günün her saatinde kendi şifreleri ile ücretsiz ulaşabilecekleri 3.500 sorunun yer aldığı “E-Dershane” açtık. Bu hizmete ilave olarak 2021 yılında 19.800 sorunun yer aldığı "Soru Kampüsü Projesi” öğrencilerin kullanımına sunulmuştur.

74 Parsel İmar Planı Çözüldü

“Yıllardır Gölbaşı’nın kanayan yarası olarak bilinen ve bir türlü çözüme kavuşturulamayan, 74 Parsel ve civarına ait plan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından onaylandı”

Mahallelerimizin giriş ve çıkışları Mobese İle Donatıldı

“Bu çerçevede 15 mahallemizin giriş ve çıkışlarına toplamda 160 adet mobese kamera sistemi kuruldu. Diğer mahallelerimizde de bu çalışmalar devam ediyor. Bu sistem hem vatandaşlarımız için önemli hem de güvenlik güçlerimiz için çok iyi oldu çok olumlu geri dönüşler oldu”

Çocuk Trafik Eğitim Parkı Projesi tamamlandı

“Okul öncesi ilk ve ortaöğretim öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vererek, okul dışında her an karşı karşıya kalınan trafik ortamını oluşturup, trafik kazalarının sebep olduğu can ve mal kayıplarının önüne geçilebilmesi, geleceğin bilinçli sürücü ve yayalarını yetiştirebilmek için okul öncesi, ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin uygulamalı trafik eğitimi alabilecekleri “Çocuk Trafik Eğitim Parkı Projesi” tamamlandı.

Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi başladı

“Gölbaşı’nın baştan aşağı her bir noktası ile kesintisiz yürüyüş ve bisiklet yollarına, kent meydanına, sahil sokaklarına, amfi tiyatrolara, konser alanlarına, seyir bahçelerine ve sistem içinde birçok turistik ve sosyal alana kavuşacağı Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi başladı”

Başkan Şimşek, Konya Yolu Projesi, eğitim alanında yaptıkları yenilikler ve Hilal Kart uygulamasını da aktaran Başkan Şimşek “Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve siz Meclis Üyelerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA