Advert
Pursaklar
Giriş Tarihi : 09-04-2022 12:41

7’den 77’ye her gün Ramazan

Pursaklar Belediyesi’nin Ramazan ayının manevi iklimini 7’den 77’ye herkese hissettirebilmek amacıyla hazırladığı etkinlikler başladı.

7’den 77’ye her gün Ramazan

Pursaklar Belediyesi’nin Ramazan ayının manevi iklimini 7’den 77’ye herkese hissettirebilmek amacıyla hazırladığı etkinlikler başladı.

Pursaklar Yaşam Merkezinde, Pursaklar Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünün, hazırladığı etkinliklerle ilçe halkı, gönüllerince eğlenebileceği dolu dolu bir Ramazan ayı yaşayacak.

18 gün sürecek Ramazan Şenliklerinde, ilahi, ezgi söyleşi ve şiir naat dinletisi, semazen gösterisi, aşuk maşuk gösterisi, çizgi film gösterisi, orta oyunu, kavuklu pişekar, kukla gösterişi, sihirli kum atölyesi, ney dinletisi, ramazan sohbetleri, ferfene, halk oyunları gösterisi ve konserler başta olmak üzere birçok gösteri düzenlenecek.

Pursaklar Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünün, hazırladığı etkinliklerin ilki Pursaklar Yaşam Merkezinde Pursaklar Kaymakamı Mehmet Yıldız ve Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’in katılımı ile başladı.

Etkinlikte açıklamalarda bulunan Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin;

“Bugün burada hazırladığımız Ramazan Şenlikleri etkinliklerinin ilkini başlatıyoruz. Birbirmize ve böyle etkinliklere hasret kaldık. 7’den 77’ye herkes için bu çatı altında bir etkinlik programı hazırladık. Ama daha çok bu etkinlikleri çocuklarımız için düzenliyoruz. Her aşamada onları düşündük” dedi.

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin son olarak tüm vatandaşları hazırlanan etkinliklere katılmasını istedi.

Etkinliğe katılan vatandaşlar ise etkinliği düzenleyen Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin ve emeği gecenlere teşekkür ettiler.

Konuşmanın ardından Kuranı Kerim Tilaveti, Semazen Gösterisi, Asım Akkuş Konseri,Karagöz- Hacivat Gösterisi ve kukla gösterileri yapıldı.

Pursaklar Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünün, hazırladığı etkinlikler Pursaklar Yaşam Merkezinde 26 Nisan tarihine kadar devam edecek.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA