Advert
Pursaklar
Giriş Tarihi : 22-03-2022 12:32

Pursaklar’da Nevruz Bayramı Coşkusu

Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı, Şehit Murat Düger Ortaokulu’nda düzenlenen etkinliklerle büyük bir coşkuyla kutlandı.

Pursaklar’da Nevruz Bayramı Coşkusu

Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı, Şehit Murat Düger Ortaokulu’nda düzenlenen etkinliklerle büyük bir coşkuyla kutlandı.

Türk tarihinin ve kültürel değerlerin içerisinde önemli bir yere sahip olan Nevruz Bayramı münasebetiyle Şehit Murat Düger Ortaokulu’nda düzenlenen kutlamalara İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Okul bahçesinde Nevruz ateşinin yakılması ile birlikte başlayan kutlamalar, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin ve öğrencilerin, ateşin üzerinden atlama, demir dövme, yumurta tokuşturma ve çeşitli yarışmalarla devam etti.

 

‘‘Orta Asya’dan Anadolu’ya gelen geleneği ilçemiz öğrencileri ile birlikte yaşadık’’

Dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Pursaklar'da da, nevruzu heyecanla karşıladıklarını belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; ‘‘Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı’nda, İlçe Kaymakamımız Mehmet Yıldız ile ateşin üstünden atladık, demir dövdük ve yumurta tokuşturduk. Orta Asya’dan Anadolu’ya gelen geleneği ilçemiz öğrencileri ile birlikte yaşadık. Çocuklarımıza ve gençlerimize bizi bir ve bütün kılan ortak geçmişimizi sürekli hatırlatıp canlı tutarak, gelecek nesillere aktarılması için çaba sarf etmeye devam edeceğiz’’ dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA