Advert
Mamak
Giriş Tarihi : 22-03-2022 11:52

Nuri Pakdil’in Önemli Eseri ‘Umut’ seyircisi ile buluşacak

İlk Perde Dünya Tiyatrolar Günü’nde açılacak

Nuri Pakdil’in Önemli Eseri ‘Umut’ seyircisi ile buluşacak

Mamak Belediyesi kültür, sanat ve eğlenceyi vatandaşla buluşturuyor…

Nuri Pakdil'in kaleme aldığı ilk tiyatro eseri “Umut” Mamak Belediyesi Tiyatro Ekibi tarafından Dünya Tiyatrolar Günü’nde sahnelenecek. İnsanın kente ve doğaya ters düşüşünü ve kişilere yansıyan soyut taraflarını konu alan ‘umut’ oyunu Mamak ilçesindeki lise ve dengi okullarda da öğrencilere sergilenecek.
 

Diksiyon, fonetik, oyunculuk, sahne bilgisi gibi konularında ders alarak sahne deneyimi kazanan 22 öğrenci, 27 Mart Pazar günü saat; 19.00’da Başkent’in sanat durağı Musiki Muallim Mektebi’nde seyircisine ‘merhaba’ diyecek. Gösterimin ikinci seansı 28 Mart Pazartesi günü saat: 14.00’te gerçekleşecek.


Geleceğin tiyatrocuları yetişiyor
Mamaklıları kültür ve sanatsal etkinlikle buluşturmaya devam ettiklerini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “ Vatandaşlarımız sergilenecek bu özel oyunda Musiki Muallim Mektebi’nde yetişen geleceğin tiyatrocularını hem izleme fırsatı bulacak hem de güzel bir oyunla keyifli bir gün geçirecek. Tüm hemşerilerimizi 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde, sergilenecek “Umut” adlı oyunumuza davet ediyorum. Mamaklı gençlerimiz kültür ve sanata yatkın. Her alanda olduğu gibi sosyal yaşamın içindeki sanat, spor ve kültürel etkinlikte de çalışmalarımız sürüyor. ” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA