Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 19-03-2022 11:57

Gölbaşı’nda 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. Yılı Kutlandı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. Yıl Dönümü dolayısıyla anma etkinliği düzenlendi.

Gölbaşı’nda 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. Yılı Kutlandı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı önüne çelenk sunumu ile başladı. Programa Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçın, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Birim Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK temsilcileri öğrenciler katıldı.

 

Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan ve Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Atatürk Anıtına çelenk sunarak saygı duruşunda bulundular. Ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanı uğruna canlarını feda eden tüm şehitler için saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. Yıl Dönümü dolayısıyla anma etkinliği, Şehitlik ziyareti ile devam etti. Şehitlik ziyaretinde, şehitler için Kuranı Kerim tilaveti okundu ve dualar edildi. Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek şehitlerin mezarlarına karanfil bıraktılar.

 

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü etkinlikleri Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde Erdem Beyazıt Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştirilen program ile sona erdi.

 

Programa Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçın, Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Keskinler, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü, Birim Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK temsilcileri katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda 18 Mart Şehitler Günü tarihçesi ile ilgili konuşmalar yapıldı.

 

Program sinevizyon gösterisi, öğrencilerin gösterileri toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA