Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 05-03-2022 12:56

Osman Çakır: “Türkiye, Batı’nın nam ve hesabına silah kuşanmayacaktır”

Gölbaşı Belediye Meclisi toplantısında, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Osman Çakır’dan anlamlı konuşma.

Osman Çakır: “Türkiye, Batı’nın nam ve hesabına silah kuşanmayacaktır”

Gölbaşı Belediye Meclisi toplantısında, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Osman Çakır’dan anlamlı konuşma.

Gölbaşı Belediye Meclisinin mart ayı olağan toplantısı, Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Osman Çakır, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü ve 14 Mart Tıp bayramını ve 18 Mart Çanakkale Zaferini kutlayarak Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesini kınadı.

Osman Çakır: ‘’ Rusya federasyonunun eski Sovyetler birliği hayali ve batılı emperyal güçlerin yeni silah pazarları arayışları ile tetiklenen 24 Şubat 2022 Perşembe günü, sabahın erken saatlerinde Rusya federasyonu komşu ülkesi Ukrayna’ya karşı haksız ve hukuksuz, hiçbir şekilde tasvip edilemeyecek bir işgal hareketi başlatmıştır. Kuşkusuz olayların bu noktaya gelmesinde Avrupa birliği ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Ukrayna’yı Avrupa birliği ve NATO üyeliği hayali ile kışkırtması, Rusya federasyonuna aradığı fırsatı vermiş ve oda bunu fırsata çevirmek gibi bir gaflete düşmüştür. Tüm dünyanın gözleri önünde Ukrayna’da kadın, çocuk ve sivil insanların acımasızca ölüm kusan silahların hedefi haline gelmesi bile her olaya çıkarları doğrultusunda bakan emperyal güçlerden bu vahşeti durduracak ciddi bir adım atılmamıştır. Yaşanılan bu olayı Aziz Sancar hocamız şöyle ifade etmektedir. Ukrayna’da insanlık ölüyor deniyor. Doğru ama eksik, çünkü o insanlık Afrika’da aç bırakılmış, Bosna’da tecavüze uğramış, doğu Türkistan’da unutulmuş, Filistin’de terk edilmiş, Çeçenistan’da görmezden gelinmiş, Hoca Ali’de duyulmamış, Irak’ta aldatılmış, Myanmar’da yakılmıştı.’’

 

Sayın başkanım değerli arkadaşlar, Milliyetçi Hareket Partisinin Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli ise;

 ‘’Kategorik olarak hiçbir ülkenin ne yanında ne de karşısında bir pozisyonumuzun olması düşünülemeyecektir. Türkiye, cephe ülkesi olmayacaktır. Türkiye, Batı’nın nam ve hesabına silah kuşanmayacaktır. Milli çıkarlarımız neyi gerektiriyorsa, başkent Ankara’nın politik dinamikleri neye vurgu yapıyorsa adresimiz ve konumumuz orasıdır. Dış politikamız dengelidir, akılcıdır, sağduyuludur, çok boyutludur, millidir ve ön alıcıdır. Biz sırtımızı ona buna yaslamayız, ondan bundan medet ummayız. Savaşın karşısındayız, işgal ve istilaların karşı cephesindeyiz. Küreselci değiliz, eyyamcı değiliz, entrikacı değiliz, oncu değiliz, buncu değiliz, hamd olsun kaynağını Türk İslam ülküsünde bulmuş Türk milliyetçileriyiz.

Çift başlı Selçuklu Kartal’ından ilhamını alan bir kavrayış marifetiyle hem doğuya hem de batıya elimizi uzatır, her iki yöne başımızı ve bakışımızı çeviririz. Çünkü biz milliyetçi hareket Partisi’yiz. Rusya-Ukrayna arasındaki çatışmalara bizim bakışımız insanidir, ilkeseldir, uluslararası hukuk temellidir.’’ diyerek milliyetçi hareketin görüşünü özetlemiştir.

Milliyetçi hareket partisi grubu olarak umarız ve dileriz ki, iki komşu ülke arasındaki bu mücadele yerini barışa ve huzura bırakır ve iki ülke arasında anlaşma sağlanır.’’

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA