Advert
Bala
Giriş Tarihi : 26-02-2022 17:54

Bala Belediye Başkanı Buran, 2,5 yıllık dönemini değerlendirdi

Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, göreve geldiği günden bu yana ilçeye sosyal ve kültürel anlamda büyük değer katacak olan vizyon projeleri bir bir hayata geçirdi.

Bala Belediye Başkanı Buran, 2,5 yıllık dönemini değerlendirdi

“Büyükşehir’in yapmadığını Başkan Altınok yapıyor”

Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, göreve geldiği günden bu yana  ilçeye sosyal ve kültürel anlamda büyük değer katacak olan vizyon projeleri bir bir hayata geçirdi.

Yerel ve ulusal alanda büyük yankı bulan vizyon projelerle sürekli gündeme gelen Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, Balâ’da projeleriyle ilçede markalaşmanın temelini attı.

Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, göreve geldiği günden bu yana, Kentsel Dönüşüm, Doğalgaza, Bala Belediyesi Asfalt Tesisi, Tekstil Atölyesi, Tol Göleti Kuş Gözlem Kulesi gibi bir çok projeyi hayata geçirerek, ilçede markalaşmanın temelini attı.

Gazetemize başkanlık süreci ile ilgili bir röportaj veren Başkan Buran, “Bala’ya değer katacak projelerimizi hayata geçirdik, çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR’İN YAPMADIĞINI BAŞKAN ALTINOK YAPIYOR”

Başkan buran ayrıca Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ve ekibine Bala’ya verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek, “ Keçiören belediye başkanımız bize Ankara Büyükşehir Belediyesinin eksikliğini hissettirmedi. Büyükşehir gibi bize destek ve yardımda bulunuyor. Bala’mıza iki tane park yaptı. Şimdi tol mahallemize bir park yapacak. Kesikköprü’de yapacağımız projeyi Keçiören Belediyesi yapacak” dedi.

“BALA’DA DOĞALGAZSIZ MAHALLE KALMAYACAK”

“İlk yaptığımız iş doğalgazdı. 2021 yılı sonunda ilçe merkezimizde evlerde, sosyal tesisler ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarımıza doğalgazı getirdik. Şuanda ilçemizde doğalgaz sorunu yok bütün hemşerilerimiz doğalgazı kullanıyorlar. Sadece ilçe merkezine değil Beynam ve Tol Mahallelerimizde de doğalgaz çalışmaları devam ediyor.  Bununla birlikte bu sene içerisinde, Çiğdemli, Afşar ve Abazlı mahallelerimizi de doğalgaz ile buluşturacağız”

“KENTSEL DÖNÜŞÜME BAŞLIYORUZ”

“ iki yıldır uğraşıyoruz. Bala’mız riskli alanda yer alıyor. Bakanlar Kurulu kararı ile Cumhurbaşkanımız, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Genel Merkezimiz ve İl Başkanımızın destekleri ile Kentsel Dönüşümde sona geldik.  Hemşerilerimizde teşekkür ediyorum. Onlarda makul ve mantıklı karşıladılar. Yüzde 90’nı imzalarını attı. İnşallah Nisan veya Mayıs ayında Kentsel Dönüşüme başlayacağız. Cumhurbaşkanımızın yayınladığı 100 bin konuttan 200 tanesi ‘Bayrak Direği’ dediğimiz yere yapılacak. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile yaptığımız görüşmeden ‘Değirmen’ diye tabir ettiğimiz var oranın yıkımı yapılacak ve oraya 150 konut talep ettik Bakan Bey ‘tamam’ dedi.  Kentsel dönüşümde ise 150 konut yapılacak toplamda 500 konut yapılacak. Bununda Bala’mızda konut ihtiyacını karşılayacağını düşünüyorum”

“ABAZLI-BALÂ KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI TAMAMLANDI”

“Karayolları Genel Müdürlüğümüz ile sürekli istişare ve ikili görüşmelerimiz sonucunda çalışmaların başlandığı Abazlı-Balâ köprülü kavşağında çalışmalar tamamlanarak hizmete açıldı”

“KÖYLERİMİZDE KÖY KONAKLARI YAPTIK”

“Mahallerimizde çalışmalarımız devam ediyor. Dört ya da beş köyümüzde taziye evi olarakta kullanılabilecek köy konaklarımızı tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk”

“BALA BELEDİYESİ ASFALT TESİSİ KURDUK”

“En büyük sıkıntılarımızdan bir tanesi de asfalttı. Mahallelerimizde doğalgaz ve alt yapı çalışmaları nedeniyle yolları bozulmuştu. Biz ilk olarak araç envanterimizi güçlendirerek, 2021 yılında kendi imkanlarımızla Asfalt Emisyon Tesisimizi kurduk. Asfalta başladık”

“6 AYDA 18 MAHALLEDE 350 KM YOL ASFALTLAMASI YAPTIK”

“19 Mayıs 2021 tarihinde Asfalt tesisinde ilk üretime başladıklarını belirten Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, Şuana kadar 18 mahallemizde 350 km yol asfaltını bitirdik.  Hemşerilerimizi çamurdan ve tozdan kurtardık. Kalan 32 mahallemizde ise bu senenin sonuna kadar yollarını asfaltlayıp bitirip hizmetlerine sunacağız”

“TOL GÖLETİ KUŞ GÖZLEM KULESİ KURULUYOR”

“Balâ Belediyesi ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü Tol Göleti Kuş Gözlem Kulesinin kuruluna başlandı”

“YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU BU YIL BİTECEK”

“İhalesini yaptık. Şuanda inşaat çalışması devam ediyor. Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzu Ağustos ayında tamamlayarak, hizmete açacağız. Burada düzenleyeceğimiz kurslarla vatandaşlarımıza yüzme dersleri vereceğiz”

“BALA BELEDİYESPOR’U AKTİF HALE GETİRDİK”

“Bala Belediyesporumuz aktif değildir. Aktif hale getirdik. Şuanda genç kızlarımız için voleybol kurslarımız ve idmanlarımız devam ediyor. Gençlerimiz için futbol branşımız var. Bunların yanında tekvando ve judo kurslarını açtık. Bunlar yeterli değil daha da artırarak devam edeceğiz. Çünkü en iyi yatırım gençlere yapılan yatırımdır. Onlar bizim geleceğimiz”

 “BALA’YI TURİZM KENTİ HALİNE GETİRECEĞİZ”

“Balamız tarım ve hayvancılık kentidir. Bununla birlikte alçı fabrikalarımız var. Bala’da nem oranı sıfır oksijen oranı yüksektir. Ölçümler yapıldı. Camdık Tepe dediğimiz bir yerimiz var orada ormanlık alanda çalışmalarımız devam ediyor. Oraya 20 tane Bungalov Ev tarzında sağlık turizm için (astım ve bronşit hastalarına çok iyi geliyor) yapıyoruz. Sağlık Bakanlığımızla görüşüyoruz bir Sanatoryum Hastanesi düşünüyorduk ama Pandemi nedeniyle ertelendi. Bunlarla birlikte Kesikköprü’de 2 km’lik bir alanda gölün kenarına insanlarımızın rahatça gidip geleceği lokantalar, piknik alanları, yeşil alanlar ve tekne ile gezebilecekleri çok güzel bir proje hazırladık. Mart ayında ihalesi yapılacak inşallah. Ben Bala’lılar adına Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’a teşekkür ediyorum.  Projenin maliyetini Keçiören Belediyesi karşılayacak”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA