Advert
Mamak
Giriş Tarihi : 18-02-2022 10:33

Mamak Belediyesi’nden Kırsal Kalkınmaya Destek

Son Başvurular 25 Şubat’ta

Mamak Belediyesi’nden Kırsal Kalkınmaya Destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, tarımsal üretim için açıkladığı indirim ve destek paketinin ardından harekete geçen Mamak Belediyesi, çiftçilere %90 hibeyle sebze fidesi vermeye başladı. Bugüne kadar hem üreticinin elini güçlendirmek hem de ilçenin verimli topraklarını, bitki çeşitliliğini, zenginliğini arttırmak ve şehir ekonomisini canlandırmak üzere tarımsal üretime önemli destekler veren Mamak Belediyesi, çiftçilerin ihtiyacı dışında kalan ürünleri de Mamak Belediyesi bünyesindeki MAKKOP (Mamak Kadın Kooperatifi) aracılığıyla satın alarak, anlaşmalı marketlere tedarik edecek. Böylelikle üreticinin tüm ürünleri ekonomiye kazandırılmış olacak.

Mamak Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nce verilen sebze fide hibesi, en fazla 1000 metrekare tapulu alana sahip çiftçilere  ve 3 tür sebze fidesi (domates, biber, patlıcan) olarak dağıtılacak. Sebze fidesi dağıtım başvuruları Mamak Belediyesi’nin resmi internet sayfasından gerçekleştirilecek olup son başvurular  25 Şubat günü sona erecek. Fide desteği başvurularına

https://ehizmet.mamak.bel.tr/Basvuru/SebzeFidesi

Sebze Fidesi Başvuru Formu - TC MAMAK BELEDİYESİ

Başvuru sırasında vermiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin gizliliği, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, Mamak Belediyesi tarafından koruma altındadır.. BİLGİ İÇİN: MAMAK BELEDİYESİ KIRSAL HİZMETLER MÜD.

ehizmet.mamak.bel.tr

adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Toprağımızın kıymetini biliyoruz

Mamak’ın bereketli topraklarının kıymetini bildiklerini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Yerli ve milli ata tohumlarımızın geleceğe taşınması konusunda çiftçilerimize büyük sorumluluk düşüyor. Bu kapsamda bizlerde onlara belediye olarak Türkiye’nin birçok yerinden topladığımız ata tohumlarımızdan elde ettiğimiz fideleri, çiftçilerimize, bu kadim değerlerimizi yaşatmaları için hibe ediyoruz. Böylelikle hem şehir ekonomisini hem de kadim değerlerimizi nesillere aktararak tarımsal üretiminin kalkınmasına vesile oluyoruz” dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA