Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 15-02-2022 14:06

Aykut Akalın: “Gölbaşı’nı bu tesisle dünya tanıyacak”

Dünyanın en iyi tesis olarak Gölbaşı’nda hayata geçen Uluslararası Bilardo Kompleksi önemli turnuvalara ev sahipliği yaparak, esnafın yüzünü güldürüyor.

Aykut Akalın: “Gölbaşı’nı bu tesisle dünya tanıyacak”

Dünyanın en iyi tesis olarak Gölbaşı’nda hayata geçen Uluslararası Bilardo Kompleksi önemli turnuvalara ev sahipliği yaparak, esnafın yüzünü güldürüyor.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, ‘Yüzyılın Model Kenti Gölbaşı’ projesi kapsamında yoğun uğraşlar sonucunda Gölbaşı’na kazandırdığı Uluslararası Bilardo Kompleksi Dünya’nın en iyi sporcularına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik ev sahipliğinde ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya'nın katılımıyla açılışı gerçekleşen Uluslararası Bilardo Kompleksi dünya bilardo sporcularını Gölbaşı’na getiriyor.

17-19 Şubat Avrupa Milli Takımlar Şampiyonası, 20-27 Şubat Dünya Kupası Turnuvaları ile kapılarını Uluslararası arenaya açmaya hazırlanan Uluslararası Bilardo Kompleksi ile hem Gölbaşı’nın ismi Dünya’ya tanıtılacak hem de Gölbaşı esnafına ekonomik açıdan rahatlatacak.

Turnuva daha başlamadan Gölbaşı’nda ki tüm oteller sporcular tarafından dolduruldu.

Gölbaşı’nın artık bir bilardo merkezi olduğuna vurgu yapan Akalın Palas Hotelin sahibi Aykut Akalın “Gölbaşı’na ilk geldiğimde çok âtıl durumdaydı. Ama gelişerek artık Dünya’nın merkezi olma yolunda ilerliyor. Bu bir vizyon işidir. Belediye Başkanımız Ramazan Şimşek’te buna öncülük etti ve Gölbaşımız hızlı bir şekilde gelişmektedir” dedi.

Bilardo sporcularının otele gelmeye başlaması ile onların idman yapmaları için otele iki bilardo masası aldığını belirten Aykut Akalın, sporcuların rahat etmeleri içinde gerekli tüm çalışmayı yaptıklarını söyledi.

“Bilardoda milli sporcularının artması beni çok mutlu ediyor.  Türk milli takımı sporcularının maçlara hazır gitmesi için bilardo masası aldım. Onlar bizi yurt dışında temsil edecekler. Onlara daha çok imkan vermek istiyorum. Rahat etsinler. Bütün Dünya Semih Saygıner’i konuşuyor. Kim bilir daha kaç tane Semih Saygıner çıkacak Gölbaşı’nda da çıkacak. Bu tesis buna öncülük edecek emeği geçen herkesi tebrik ediyorum”

Uluslararası Bilardo Kompleksi’nin Gölbaşı esnafına çok önemli bir katkı sağladığını da ifade eden Akalın Palas Hotelin sahibi Aykut Akalın “Gölbaşı turizme açık bir ilçedir. Yabancılar turnuva için buraya gelecek. Oteller doluyor. Bunun yanında bunların esnafa bir katma değeri olacak. 750 sporcu gelecek. Gölbaşı’nı gezip daha sonra tanıtacak”

Tesis hakkında ki fikirlerini de söyleyen Akalın “İlk duyduğumda bir tereddüttüm oldu. Bu kadar çok ilginin olduğunu bilmiyordum. Ama şimdi bunu görünce Ramazan Şimşek Başkanın ne kadar isabetli bir karar verdiğini anladım. Gölbaşı’nı bu tesisle dünya tanıyacak. Çok önemlidir bu. Başkanımızı tekrardan tebrik ediyorum”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA