Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 14-02-2022 15:51

Dünya Gölbaşı’na Geliyor, esnafın yüzü gülüyor

Dünyanın en iyi tesis olarak Gölbaşı’nda hayata geçen Uluslararası Bilardo Kompleksi önemli turnuvalara ev sahipliği yaparak, esnafın yüzünü güldürüyor.

Dünya Gölbaşı’na Geliyor, esnafın yüzü gülüyor

Dünyanın en iyi tesis olarak Gölbaşı’nda hayata geçen Uluslararası Bilardo Kompleksi önemli turnuvalara ev sahipliği yaparak, esnafın yüzünü güldürüyor.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, ‘Yüzyılın Model Kenti Gölbaşı’ projesi kapsamında yoğun uğraşlar sonucunda Gölbaşı’na kazandırdığı Uluslararası Bilardo Kompleksi Dünya’nın en iyi sporcularına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik ev sahipliğinde ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya'nın katılımıyla açılışı gerçekleşen Uluslararası Bilardo Kompleksi dünya bilardo sporcularını Gölbaşı’na getiriyor.

17-19 Şubat Avrupa Milli Takımlar Şampiyonası, 20-27 Şubat Dünya Kupası Turnuvaları ile kapılarını Uluslararası arenaya açmaya hazırlanan Uluslararası Bilardo Kompleksi ile hem Gölbaşı’nın ismi Dünya’ya tanıtılacak hem de Gölbaşı esnafına ekonomik açıdan rahatlatacak.

Turnuva daha başlamadan Gölbaşı’nda ki tüm oteller sporcular tarafından dolduruldu.

Pandemi döneminden sonra Uluslararası Bilardo Kompleksinin önemli bir katkı sağladığını dile getiren Kronos Hotel sahibi Orhan Sarıtaş, bilardo tesisini Gölbaşı’na kazandıran Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve değerli ekibine teşekkür etti.

Sarıtaş  “ Turizm işletmeleri olarak Gölbaşı’na yatırım yaptığımızda hep bir hayalimiz vardı. Gölbaşı’nda turizm sadece konaklama olarak değil etkinliklerle beraber gelişmesi yönündeydi. Ancak bu etkinliklerin olması için hem Gölbaşı’na belli bir nüfusun tesis etmesi hem de bu nüfusu hareketlendirecek farklı faaliyet alanlarının oluşturulması gerekiyordu” dedi.

Son dönemde atılan adımlardan hem bir Gölbaşı’lı hem de iş adamı olarak mutluluk duyduğunu dile getiren Orhan Sarıtaş “ Uluslararası Bilardo Kompleksi’nin Gölbaşı’na gelmesin her anlamda Gölbaşı’na katkı sağladığının düşünüyorum. Şampiyonalar yapılmaya başladığından itibaren biz kendi tesisimizde bilardo ile uğraşan sporculara konaklama hizmeti vermeye başladık. Bu sporcuların Gölbaşı’na gelmesinin iki anlamda Gölbaşı’na katkısı oluyor. Birincisi Gölbaşı esnafının bu etkinliklerle gelen sporcularla Sosyo-Ekonomik bir etkileşim içerisinde bulunmasıdır. İkincisinde Gölbaşı’nın isminin Dünya’nın sayılı şehirleri arasında yer alması sağlanarak tanıtımının yapılmasıdır”

Kronos Hotel sahibi Orhan Sarıtaş, son olarak tesisi Gölbaşı’na kazandıran Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve ekibine teşekkür etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA