Advert
Mamak
Giriş Tarihi : 09-02-2022 11:05

Ortaköy Mahalle Konağı Açılış İçin Gün Sayıyor

Mamak Belediyesi, mahalle kültürünü yaşatmak ve güçlü toplum yapısını muhafaza etmek adına ilçe genelinde hizmete açtığı mahalle konaklarına bir yenisini daha ekliyor.

Ortaköy Mahalle Konağı Açılış İçin Gün Sayıyor

Mamak Belediyesi, mahalle kültürünü yaşatmak ve güçlü toplum yapısını muhafaza etmek adına ilçe genelinde hizmete açtığı mahalle konaklarına bir yenisini daha ekliyor. Geleneksel köy konakları ve köy odalarını modern hali ile yaşatarak bölge halkının hizmetine sunan Mamak Belediyesi, Ortaköy Mahalle Konağı’nı 12 Şubat Cumartesi günü Saat:14.00’da hizmete sunacak. Düğün, nişan, toplantı, yemek ve cenaze gibi insanların bir araya geldiği durumlarda hizmet verecek olan köy konağı modern, geniş ve kullanışlı mimarisiyle bölge sakinlerine hizmet verecek. Aynı zamanda bu özel yapı halkın kına gecesi, asker uğurlaması, taziye ve özellikle kış aylarında akşamları muhabbet edebileceği ve hoşça vakit geçirebileceği bir mekân olacak.

 

“Değerlerimize sahip çıkıyoruz”

Mamak’ta yapılan sosyal yatırımların ilçenin marka değerini artırdığını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “İlçeye kazandırdığımız mahalle konakları ile vatandaşlarımızın sosyal, kültürel ve sportif hayatlarına da katkı sağlıyoruz. Bizim kültürümüzde mahalle kavramı birlik ve beraberliğin yanı sıra dayanışmanın da en önemli simgesidir. Değerlerimize sahip çıkarak mahalle kültürünü yaşatacak projelerimizi ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Açılışımıza da tüm hemşerilerimizi bekliyoruz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA