Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 03-02-2022 12:26

Fatih Yaşlıoğlu: “Devletimiz Tüm şehitlerimizin emanetlerinin yanındadır”

Gölbaşı Belediye Meclisi toplantısında, PKK saldırısı sonucu hayatını kaybeden Eren Bülbül'ün ailesine aylık bağlanmasına karar verildi.

Fatih Yaşlıoğlu: “Devletimiz Tüm şehitlerimizin emanetlerinin yanındadır”

Gölbaşı Belediye Meclisi toplantısında, PKK saldırısı sonucu hayatını kaybeden Eren Bülbül'ün ailesine aylık bağlanmasına karar verildi.

Gölbaşı Belediye Meclisinin şubat ayı olağan toplantısı, Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Tanrıverdi başkanlığında Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Mecliste temsil edilen AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti'nin grup başkanvekillerinin, Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında PKK saldırısı sonucu hayatını kaybeden Eren Bülbül'ün annesine ömür boyu aylık bağlanması için ocak ayı olağan toplantısında verdiği ortak önerge komisyonda görüşülerek rapor hazırlandı.

Oy birliği ile kabul edilen komisyon raporunda, Eren Bülbül’ün bizlere emaneti olan anne ve 12 kardeşe Gölbaşı’lılar adına bu meclisin kalan hizmet süreside göz önüne alınarak 240.000,00 TL. aileye eğitim, öğretim ve evlilik giderleri için bağış yapılmasına, bu bağışın aylık 10.000.00 TL. Olarak anne Ayşe Bülbül adına ödenmesinin uygun olacak denildi.

Böylelikle Gölbaşı Belediyesi şehit Eren Bülbül’ün annesine 2 yıl boyunca aylık 10 bin lira nakdi destek sağlayacak.

AK Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Fatih Yaşlıoğlu, devletin şehit ailelerine verdiği desteğe değindi.

“Devletimiz Şehidimizin ailesine sahip çıkmakta ve her şehit ailesinde olduğu gibi bütün ihtiyaçları karşılanmaktadır. Şehidimizin Annesi Ayşe Bülbül’e gerek Cumhurbaşkanımız gerekse hükümetimiz tarafından büyük saygı ve destek gösterilmekle birlikte; bundan sonra geride kalan 12 evladın hem annesi ve hem babaları olarak yaşam mücadelesi vereceğinden. Çocukların eğitimlerini tamamlamaları, evlenmeleri ve hayata tutunabilmeleri için her ne kadar verilen önergede anneye ömür boyu her ay 10 bin TL maaş bağlanması talep edilmiş ise de, ilgili mevzuatlar buna izin vermediğinden farklı bir değerlendirme yoluna gidilerek 15 yaşında sorumluluk hissederek devletin bekası ve milletin huzuru için hiç düşünmeden devletinin yanında yer almış Eren Bülbül’ün bizlere emaneti olan anne ve 12 kardeşe Gölbaşı’lılar adına bu meclisin kalan hizmet süreside göz önüne alınarak, aileye eğitim, öğretim ve evlilik giderleri için bağış yapılmasına, bu bağışın aylık 10 bin TL olarak anne Ayşe Bülbül verilmesi önemli ve değerlidir” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA