Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 03-02-2022 12:06   Güncelleme : 03-02-2022 12:24

Murşit Gülhan: “Önce ülkem ve devlet demiş, sonra ben ve ailem demiştir”

Gölbaşı Belediye Meclisi toplantısında, PKK saldırısı sonucu hayatını kaybeden Eren Bülbül'ün ailesine aylık bağlanmasına karar verildi.

Murşit Gülhan: “Önce ülkem ve devlet demiş, sonra ben ve ailem demiştir”

Gölbaşı Belediye Meclisi toplantısında, PKK saldırısı sonucu hayatını kaybeden Eren Bülbül'ün ailesine aylık bağlanmasına karar verildi.

Gölbaşı Belediye Meclisinin şubat ayı olağan toplantısı, Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Tanrıverdi başkanlığında Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Mecliste temsil edilen AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti'nin grup başkanvekillerinin, Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında PKK saldırısı sonucu hayatını kaybeden Eren Bülbül'ün annesine ömür boyu aylık bağlanması için ocak ayı olağan toplantısında verdiği ortak önerge komisyonda görüşülerek rapor hazırlandı.

Oy birliği ile kabul edilen komisyon raporunda, Eren Bülbül’ün bizlere emaneti olan anne ve 12 kardeşe Gölbaşı’lılar adına bu meclisin kalan hizmet süreside göz önüne alınarak 240.000,00 TL. aileye eğitim, öğretim ve evlilik giderleri için bağış yapılmasına, bu bağışın aylık 10.000.00 TL. Olarak anne Ayşe Bülbül adına ödenmesinin uygun olacak denildi.

Böylelikle Gölbaşı Belediyesi şehit Eren Bülbül’ün annesine 2 yıl boyunca aylık 10 bin lira nakdi destek sağlayacak.

MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Murşit Gülhan ise Şehit Eren Bülbül'ün olası bir saldırıda kaybedilecek canları da kurtardığını aktararak,

“ Erel Bülbül terör örgütlerine Karadeniz’de sizi barındırmayız demiştir. Eren Bülbül terör örgütünün muhtemel yapacağı bir eylemde kaybedilecek hayatları kurtarmıştır. Eren Bülbül atalarının emanetine sahip çıkmıştır. Önce ülkem ve devlet demiş sonra ben ve ailem demiştir. Bu aziz millet ve 4 binlik bir kadim tarihi olan bu devlet şehidine sahip çıkmış, geride bıraktıklarının hayatlarını sürdürmeleri için şefkat elini uzatmıştır. Allah razı olsun. Ama içimizi acıtan bir gerçek vardır. Gün gelecek sahipsiz kalacak mezarı. Tıpkı diğer şehitler gibi. “Şehitler Ölmez” diyorlar, doğru. Şehitler ölmez. Gelin bir de analarına, babalarına, eşlerine, çocuklarına kardeşlerine, bacılarına sorun. Onlar yaşıyor mu? Gelin Eren’in annesine, kardeşlerine yardım da anlamsız, manasız cümleler kurup şehidimizin kemiklerini sızlatmayalım. Siyasi çıkarlarımız için şehidimizin ruhunu incitmeyelim. Anlamsız kelimeler ile annenin ve kardeşlerinin yarınlarını karartmayalım. Borçlu olduğumuz Eren Bülbül’ün geride bıraktıklarının yarınları için devletimizin yanında durup tüm imkanlarımız ile çorbaya tuz koyalım” dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA