Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 02-02-2022 17:06

Öz Taşıma İş Sendikası Regaip Kandili Nedeniyle Bir Mesaj Yayımladı

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay , “ Regaip Kandili ” Nedeniyle Bir Mesaj Yayımladı.

Öz Taşıma İş Sendikası Regaip Kandili Nedeniyle Bir Mesaj Yayımladı

İslam âleminde üç aylar olarak bilinen rahmet, mağfiret ve bereket ayı olarak tanımlanan Recep, Şaban ve Ramazan aylarına ulaşmanın bir kez daha mutluluğunu yaşadığını belirten Genel Başkan Mustafa Toruntay, “Yüce Allah’a bizleri bu mübarek aylara ulaştırdığı için şükrediyoruz.” dedi.

 

Toruntay, sözlerine şu şekilde devam etti:

 

“ Müslümanlar için bütün zamanlar kıymetlidir ve bu zamanlarda Allah’ın rızasını kazanmak gayesiyle çaba harcarlar. Bununla birlikte mübarek gün ve geceler O’nun rahmetine ve mağfiretine nail olabilmek için önemlidir.

 

Mübarek üç ayların başlangıcı Regaip Kandili de bu önemli gecelerden biridir. Bu mübarek ayları ve Regaip Kandili’ni fırsat bilerek ailemize, milletimize ve tüm insanlığa karşı görev ve sorumluluklarımızın olduğunu bir kez daha hatırlamalı, kandillerimizin özüne yakışır şekilde; vicdan muhasebesi yaparak kendimizi sorgulamalı, bu anlamlı günün, barışa, dostluğa, kardeşliğe vesile olması için üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz.

 

Bu kutlu zaman diliminin, birlik ve berberliğimizi pekiştirmemize, manevi duygularımızı güçlendirmemize, gönül zenginliğimizi artırmamıza, ahlaki ve insani değerlere önem vermemize ve dayanışma ruhumuzu muhafaza etmemize vesile olmasını temenni ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Ülkemiz ve İslam Âlemi’nin Mübarek Üç Aylarını ve Regaip Kandil’ini tebrik ediyor, bu mübarek gün ve gecelerin tüm insanlığa rahmet, bereket ve huzur getirmesini Cenabı Hak'tan diliyorum.”


NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA