Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 27-01-2022 18:39

Başkan Yardımcısı Faruk Aypek çalışmaları anlattı

Gölbaşı Kent Konseyi 2. Dönem Genel Kurul toplantısı Gölbaşı Belediyesi Meclis salonunda yapıldı.

 Başkan Yardımcısı Faruk Aypek çalışmaları anlattı

Çalışma Komisyon Başkanlarının belirlendiği toplantıya Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa Albut, Belediye Başkan Yardımcıları ve siyasi partilerin temsilcileri, STK Temsilcileri, muhtarlar, kanaat önderleri ile çok sayıda Kent Konseyi üyesi katıldı.

Gölbaşı Kent Konseyi Başkanı Murat Otuzoğlu,  başkanlığında gerçekleşen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Toplantıda Gölbaşı Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Faruk Aypek, Gölbaşı Kent Konseyi’nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.  Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve Gölbaşı Kent Konseyi Başkanı Murat Otuzoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür eden Aypek, konuşmasında şu ifadeleri kullandı.

“ Kent Konseyi başkanımız ve yönetim kurulumuzla birlikte bölgemizde neler var. Gölbaşı denilince ilk olarak akla Mogan ve Eymir gölleri ile Sevgi Çiçeği geliyor. Bizde bunların dışında Gölbaşı’nda neler var onun çalışmasını yaptık.  Çalışmalarımız sonucunda Gölbaşı’nda çok önemli 3 farklı konunun olduğunu fark ettik. Örneğin Savunma Sanayisi sektöründe Gölbaşı birçok il ve ilçeden daha iyi bir konumda olduğunu gördük.  İkinci olarak ta Dünya’nın ve Türkiye’nin en büyük Alçı Firmalarının bölgemizde olduğunu gördük. Bu firmaları ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulunduk. Üçüncü olarak ta Gölbaşı’mız otomotiv sektöründe de çok önemli bir noktada olduğunu gördük. Gölbaşı Kent Konseyi olarak ülkemizde meydana gelen doğal afetlerde sahaya inerek elimizden gelen tüm gayreti belediye başkanımızla ve kaymakamlığımızla istişare ederek yaptık. Afet zamanında devletimizin yanında olduğumuzu gösterdik. Gölbaşı’nın yerel internet firması HAYALNET sahibi ile konuşarak, pandemi döneminde uzaktan eğitimde derslerine erişemeyen öğrencilerimize Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in katkıları ile ücretsiz internet erişimi sağladık”

Gölbaşı Kent Konseyi olarak hazırladıkları otel projesi hakkında bilgi veren Gölbaşı Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Faruk Aypek, “ Hazırladığımız projeyi Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’e sunduk. Spor Toto’dan da % 80 hibe almak için başvuracağız. Bu hibe oranı değişebilir ama mülkü Gölbaşı Belediyesine ait olan bir oteli kazandıracağız” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA