Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 27-01-2022 17:43   Güncelleme : 28-01-2022 11:10

Komisyon Başkanları belli oldu

Gölbaşı Kent Konseyi 2. Dönem Genel Kurul toplantısı Gölbaşı Belediyesi Meclis salonunda yapıldı.

Komisyon Başkanları belli oldu

Gölbaşı Kent Konseyi 2. Dönem Genel Kurul toplantısı Gölbaşı Belediyesi Meclis salonunda yapıldı.

Çalışma Komisyon Başkanlarının belirlendiği toplantıya Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa Albut, Belediye Başkan Yardımcıları ve siyasi partilerin temsilcileri, STK Temsilcileri, muhtarlar, kanaat önderleri ile çok sayıda Kent Konseyi üyesi katıldı.

Gölbaşı Kent Konseyi Başkanı Murat Otuzoğlu,  başkanlığında gerçekleşen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Toplantı’nın açılış konuşmasını yapan Gölbaşı Kent Konseyi Başkanı Murat Otuzoğlu; “ 13 Ekim 2020 yılında Belediyemizin çalışmalarına ışık olmak için sizlerin de takdiri ile Kent Konseyini kurduk.  Ardından ilçemizde STK, Kamu Kurum ve Kuruşları ve özel sektör temsilcilerini ziyaret ettik. Bugün biz çalışma komisyonlarımızı oluşturacağız.  Komisyonlarımızın aktif olarak çalışacağız bu dönemde hazırladığımız projelerimizi yakında paylaşacağız. Eylül ayında yapacağımız Genel Kurula kadar yapacağımız çalışmalar sektör, sektör değişecek. Kırsal kalkınma, İnşaat, Sanayi, Sosyal ve Kültürel faaliyetler olarak değişecektir. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’e teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından Gölbaşı Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Faruk Aypek, Gölbaşı Kent Konseyi’nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.  Genel Kurul dilek ve temenni bölümüyle devam etti.

Konuşmaların ardından 3 Meclis ve 7 Komisyon Başkanı için önerge verildi.  Önerge oy birliği ile kabul edildi.

Meclis Başkanları şu isimlerden oluştu; Kadın Meclisi Başkanlığına Gülcan  Gözükara, Gençlik Meclisi Başkanlığına Onur Vatansever, Engelli Meclisi Başkanı Çimen Bayram oldu.

Komisyon başkanları ise; Eğitim ve Hukuk Komisyonu Başkanı İsmail Demir, Kentsel Değişim ve Şehircilik Komisyon Başkanı Mehmet Yıldız, Turizm ve Tanıtım Komisyonu Başkanı Gökhan Kandemir, Kırsal Kalkınma Komisyon Başkanı Mehmet Yiğit, ARGE Komisyon Başkanı Aydın Yılmaz, Sağlıklı Çevre Komisyon Başkanı Aziz Mutlu Parlas, Kültür Komisyon Başkanı Uğur Okman oldu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA