Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 15-01-2022 11:28

ATO 30. Komite faaliyetlerine devam ediyor

Ankara Ticaret Odası 30. Meslek Komitesi tarafından Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımıyla ‘Meslek Tanıtım Gezisi’ düzenlendi.

ATO 30. Komite faaliyetlerine devam ediyor

‘Meslek Tanıtım Gezisi’

Ankara Ticaret Odası 30. Meslek Komitesi tarafından Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımıyla ‘Meslek Tanıtım Gezisi’ düzenlendi.

ATO Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü, kalkınmış Türkiye’nin yerli ve milli bir üretim yapmakla inşa edileceğine söyledi.

ATO 30. Komite olarak Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik mesleki tanıtım faaliyetleri kapsamında Yuvaköy Mermerciler Sitesine düzenledikleri gezi programında açıklama yapan GÜÇLÜ, “üretimin sürekliliği için en önemli unsur nitelikli iş gücüdür. Nitelikli iş gücünü eksiğini kapatmak üzere  meslek liseleri ve mesleki eğitim merkezlerine büyük görevler düşmektedir. Sektör bileşenleri de bu noktada üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir. ATO 30. Komite olarak ailelerinin, bizlerin ve ülkemizin umudu gençleri , iş hayatına hazırlamak, bölgesinde ve dünyada güçlü sanayisi ideali ile öne çıkmış bir Türkiye’nin inşasına motive etmemiz gerekmektedir. Bugün organize ettiğimiz bu gezi bu yolda atılan adımlardan biridir” dedi.

 Yuvaköy Mermerciler Sitesinde Doğaltaş ve Mermer işleme ve kesim atölyelerinde üretim aşamaları yerinde incelenerek firma sahiplerinden çalışma ortamı hakkında bilgi alındı.İhracat yapan firmaların katma değerli ürünleri atölyelerde öğrencilere tanıtıldı.Nitelikli elemanların kalite standartlarının yükseltilmesi noktasındaki önemi ve tecrübe aktarımı yapıldı.Ostim Sanayi bölgesinde alt yapı,üst yapı,yol ve maden sektörlerinin olmazsa olmazı İş makinalarının tanıtımı yapıldı.Özellikle yerli üretim iş makinalarının pazardaki artan payına vurgu yapılarak yerli sanayinin gelişimi ve geldiği nokta öğrencilere aktarıldı.Gazi Üniversitesi M.Y.O Kimya,kaynak,elektrik ve elektronik laboratuvarları akademisyenler tarafından gezdirilerek öğrencilere teknik bilgiler verildi.Tüm bu gezi esnasında öğrencilere iş ve iş güvenliği ile alakalı bilgilendirmeler yapıldı.

ATO Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü ;   geziye katkı sunan

 Gazi Üniversitesi Teknik Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Erdal Irmak ve laboratuvar sorumlusu akademisyen Hocalara,  Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Barış Bektaş ve alan Hocalarına, Yuvaköy Mermerciler Sitesi Kooparatifi Başkanı Faruk Nayır ve Yönetim Kuruluna, Damra Makina Fatih Mert’e, Reyhan Mermer Mert Reyhan’a ve geziye katılan öğrencilere teşekkür etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA