Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 13-01-2022 13:39

Kurum Yöneticilerine yangın eğitimi verildi

Gölbaşı Kaymakamlığı tarafından ‘Binaların Yangından Korunması’ kanunu kapsamında kurum yöneticilerine ve muhtarlara ‘Yangınla Mücadele ve Kurtarma’ eğitimi verildi.

Kurum Yöneticilerine yangın eğitimi verildi

Gölbaşı Gündüz Alp İlkokulu Konferans Salonu'nda düzenlenen eğitimde, Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü ekiplerince, yangına karşı alınacak önlemler ve ilk müdahaleyle ilgili teorik bilgiler aktarıldı

Yangın çıkmasına neden olabilecek ihmal ve dikkatsizlikler konusunda katılımcılara uyarılarda bulunan itfaiye ekipleri; yangın çeşitleri, hangi tür yangınlarda hangi tür söndürme tüplerinin kullanılacağı, yangına ne şekilde yaklaşılacağı konularında da söndürme tekniklerini tek tek anlattı.

Eğitim sonrasında temsili olarak Gölbaşı Gündüz Alp İlkokulu Bahçesinde yakılan ateş, eğitim alanlar tarafından yangın tüpleri kullanılarak söndürüldü.

Eğitime, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Keskinler,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Namal, Gölbaşı İlçe Tarım Müdürü Yavuz Ekici, Okul Müdürü Ercan Göktürk, Kurum Müdürleri, Okul Müdürleri, Muhtarlar, STK Temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA