Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 10-01-2022 17:57

Gölbaşı Belediye Başkanı Şimşek, gazetecilerle bir araya geldi

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Şimşek, gazetecilerle bir araya geldi

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, belediye olarak basınla uyum içerisinde çalıştıklarını belirterek, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek toplantıda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

TRAMVAY PROJESİ HAZIR

“Tramvay Projesi biteni çok oldu. İzinlerimizde sıkıntı vardı. İzinleri de Ulaştırma Bakanlığı ile hallettik. Bu izin Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile çıktı. Daha önce Ankara Büyükşehirden izin almaya çalışıyorduk. Büyükşehir izin vermeyince biz cumhurbaşkanlığından izin aldık. Güzergâh belli, tramvay alındı. Şuanda her şey hazır Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi ile koordineli bir şekilde başlayacağız”

“OTOPARK SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ”

“Gölbaşı merkezde ki en büyük sıkıntı otoparktır. Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi kapsamında iki katlı otopark yapacağız.  Tören alanının Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesinin bahçesinin olduğu alana getiriyoruz. Onun altında da iki katlı otopark yapıyoruz. Cumhuriyet ve Hükümet Caddesinde ki sağlı, sollu park edilen araçlar orda ki esnafın kendi araçlarıdır.  Esnaf oraya kendi aracını koymayacak. Gidip aracını otoparka koyacak. Tramvay projesinin en büyük avantajda bu olacak. Tramvay bu caddelere girdiği zaman zaten sağlı sollu otopark yasak olacak. Bizim Zübeyde Hanım Kültür Merkezinin altı otopark gidip aracını oraya park edecek. Bedavadan gidip park yapsın”

“CADDE VE SOKAKLARI YENİLEYECEĞİZ”

“Sokak iyileştirmesi yapıyoruz. Bunu dediğimiz zaman herkes cephelerin yenilenmesini anlıyor. Ben cephe yenileme istemiyorum. Sokak iyileştirilmesinde kaldırımlar, yollar yapılır. 927. Caddeyi örnek bir cadde olarak yapmaya başlıyoruz. Orayı mükemmel bir cadde yapacağız. Bütün Gölbaşı’nın içi öyle olacak. Herkes Gölbaşı’nın içini gezmeye gelecek. Gölbaşı’nın tüm yol ve kaldırımları yapacağız”

İMAR ÇALIŞMALARI

Yumrutepe Bölgesinde Villa İmarı için çalışmalar başladı. Tulumtaş ve Hacılar 900’lü parseller olarak bilinen bölgede de imar çalışması yapıyoruz.

Başkan Şimşek, Polis Akademisi karşısında bulunan villalık bölgede de plan notu tadilatı olduğunu açıklarken, Örencik bölgesinde de imar çalışması olduğunu açıkladı.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÇALIŞMA

“Göreve geldiğimden beri bununla mücadele ediyorum. Gece gündüz bununla mücadele ettim. Bende hayvan severim. Sokak hayvanlarının rehabilite edilmesi için Hayvan severlerle birlikte duyarlı bir şekilde hareket ediyoruz. Onlarda can onların zarar görmemesi bizim için çok önemli ve tüm çalışmalarımızı bu doğrultuda yürütüyoruz”

 “ET ENTEGRE TESİSİ KURUYORUZ”

“Kurban Kesim ve Fuar Alanının tapusunu aldık. Şimdi oraya Et Entegre Tesisi kuruyoruz. Birde hayvan pazarı kuruyoruz. 15 günde bir o alanda hayvan pazarı kurulacak.  Kurban Kesim ve Fuar Alanını O, gölgede yaşayan insanları tamamen toplayan bir tesis haline getiriyoruz. Et Entegre Tesisimizi son teknolojilerle donatılmış şeklinde yapılacak.  Bu yıl içinde başlanacak”  

MANZARA KAFE NEDEN KAPATILDI

“Manzara kafeyi ben kapattırdım. Çünkü zarar ediyordu. Biz orayı marka haline getiriyoruz. Kimse kapalı kapılar arkasına yok şuna verildi buna verildi demesin, Burada ki esnafımız iki üç kişi bir araya gelsin bir marka getirsinler onlar çalıştırsınlar. Gölbaşı esnafı kazansın. Ben Gölbaşı’nı marka haline getirmeye çalışıyorum.”

Toplantı sonunda Belediye Başkanı Şimşek, gazetecilere hediye takdim etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA