Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 08-01-2022 13:47

MHP’li Mülazımoğlu “Gölbaşı’nda Milli Gelirin tabana yayılması takdire şayan”

Gölbaşı Belediye Meclisi Ocak ayı son oturumu Gölbaşı Belediye Meclis Salonunda Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Tanriverdı başkanlığında gerçekleşti.

MHP’li Mülazımoğlu “Gölbaşı’nda Milli Gelirin tabana yayılması takdire şayan”

Yeni yılın ilk Meclis toplantısı gündem dışı konuşmalar ile tamamlandı.

MHP grubu adına söz alan MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Savaş Mülazımoğlu, 2021 yılında Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek öncülüğünde gerçekleşen projelerden dolayı Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür etti.

‘Gölbaşını iki türlü planlamak ve hizmetleri de bu iki farklılığa göre ifa etmek temel görevimiz olmalıdır’ diyen MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Savaş Mülazımoğlu;

“Bunlardan birincisi dış mahallelerimizde yaşayan insanlarımızın Tarım ve Kırsal kalkınmada önceliklerinin belirlenerek projeler üretirken ikincisi ilçe merkezinde de milli gelirden Gölbaşıların daha fazla pay sahibi olabilmelerini sağlayacak ve kent kimliğini hızlıca oluşturacak projeler üretmek önceliğimiz olmalıdır. Tarım ve Kırsal Kalkınmada yatırım yapacak veya halen buralarda faaliyet gösteren vatandaşlarımıza belediye alacaklarında kısmı muafiyet uygulanmasının yanında bazı tarımsal faaliyetlerin desteklenmesi için alım garantili tarımsal faaliyetlerinde projelendirilmesi üreticilerimizi rahatlatacaktır” dedi.

2021 yılında tamamlanan bazı çalışmalara da değinen Mülazımoğlu, sözlerine şöyle sürdürdü;

 “Çiftçilerimize tohum desteği yaşanılan kurak bir yılın sonunda pozitif sonuçlar doğurmuştur. Sürdürülebilir kalkınmada öncelikli alanların belirlenmesinde yarar olduğunu düşünüyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşlılar, engelliler, kadınlar ve çocuklar pozitif ayrımcılığa tabi tutularak korunmaktadır.  Memnuniyetle görüyoruz ki Gölbaşı Belediyesi Paylaşım noktasındaki hizmeti ile yoksulluğu gidermek ve paylaşma duygusunu geliştirmek için örnek çalışmalar yapmaktadır. Yine engelli uyum merkezi ile engellilere yönelik hizmet takdire şayandır. Hoş Geldin Bebek Projesi ile kadın ve çocuklara verilen ayrıcalıklı hizmet ifade etmeye çalıştığımız kalkınma da milli gelirin tabana yayılmasının güzel örneklerindendir. Mogan Gölünün temizlenmesinde ki üstün gayret ve çabalarınız çerçevesinde oluşturmaya devam ettiğiniz Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Projeniz ile çevreye verdiğiniz kıymeti ifade etmektedir.  İlçemizin kent kimliğine katkı sağlayacak olan 74 parselin sorunlarının tamamlandığını memnuniyetle öğrendik, emeği geçen herkese teşekkür eder, hayırlı olsun diyoruz. Yine Şerafettin Tombuloğlu Lisesi ve Erdem Beyazıt Anadolu Lisesinin ilçe merkezi arasında hizmete aldığınız öğrenci servisleri öğrencilerimiz ve veliler nezninde büyük bir memnuniyet doğurmuştur. Aziz milletimizin geleceği olan gençlere verdiğiniz destek tebrike şayandır. Sürdürülebilir kalkınmada yerel yönetimlerin bir hedefi de milli gelirden daha fazla pay almaktır. Bunun gerçekleşebilmesi için Uluslararası Bilardo Salonu güzel bir hizmettir. Tulumtaş Mağarasının hizmete alınması ile bu payın yükseleceği kesindir”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA