Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 08-01-2022 13:41

CHP’li Çakmak, “‘Tarım Kampüsü’ projesi Gölbaşı’na değer katacak”

Gölbaşı Belediye Meclisi Ocak ayı son oturumu Gölbaşı Belediye Meclis Salonunda Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Tanriverdı başkanlığında gerçekleşti.

CHP’li Çakmak, “‘Tarım Kampüsü’ projesi Gölbaşı’na değer katacak”

Yeni yılın ilk Meclis toplantısı gündem dışı konuşmalar ile tamamlandı.

Gündem dışı söz alan CHP Ankara Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çakmak, Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Başkent Ankara Kalkınma Projesi (BAKAP) kapsamında Gölbaşı Karaoğlan Mevkiinde 2 bin 700 dekarlık alanda kurulan ‘Tarım Kampüsü’ projesi hakkında bilgi verdi.

Çakmak “Arazide 300 dekar meyve fidesi, 20 dekar ayçiçeği,40 dekar patetes,60 dekar lavanta ve biberiye,20 dekar yem bitkisi,500 dekar mısır,150 dekar sebze fidesi,40 dekarlıkta tıbbı hoş kokulu bitki ekimi yapıldı.  Kampüste ayrıca 10 dekarlık tam otomasyonlu sera kurulumu çalışması, 5 adet laboratuvar ve konferans salonları ile tam kapasiteli bir Tarım Kampüsü yapılacaktır. Ayrıca çiftlilerin ürettikleri ürünleri satmaları içinde bir pazar yeri kurulacak olup bu pazarda kadınlara ücretsiz yer verilecektir” dedi.

CHP Ankara Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çakmak, Büyükşehir Belediyesi tarafından Gölbaşı Karaoğlan Mevkiinde 2 bin 700 dekarlık alanda kurulan ‘Tarım Kampüsü’ projesinin 2022 yılında tamamlanarak, tam kapasiteli bir şekilde vatandaşın hizmetine sulanacağını söyledi.

Çakmak son olarak , Ankara’ya ve Gölbaşı’na yapılan tüm hizmetlere destek vereceklerini belirterek, bugüne kadar yapılan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA