Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 03-01-2022 18:43

Adım Adım Büyük Projeye

Gölbaşı Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis toplantısının ilki Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında Gölbaşı Belediye Meclis Salonunda gerçekleşti.

Adım Adım Büyük Projeye

Gölbaşı Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis toplantısının ilki Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında Gölbaşı Belediye Meclis Salonunda gerçekleşti.

İlk toplantıda Denetim Komisyon Üyeleri için oylama yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Osman Çakır, Özer Polat, Engin Çelik, Meral Bostan, Selçuk Dağdelener Denetim Komisyonuna seçildiler.

Ardından Gölbaşı’nda hayata geçmesi planlanan Büyük Gölbaşı Merkezi projesinin için gerekli maddi kaynak için İller Bankasından çekilmesi planlanan kredi için başkanlık yazısı okutuldu.

Mecliste okunan başkanlık yazısında Büyük Gölbaşı Merkezi projesinin için İller Bankasından 100 milyon kredi çekilmesi için Başkan Şimşek’e yetki verilmesi istendi.

Oylamadan önce CHP Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Özgür Ökmen, kredinin tek seferde çekilmemesinin ilk seferde 50 milyon kredi çekilmesini yetmezse ikinci bir kredi çekilebileceğini belirtti.  

Ama Ökmen’in bu önerisi diğer meclis üyeleri tarafından kabul edilmiyerek, kredinin tek seferde çekilmesinin Gölbaşı Belediyesinin faydasına olacağını belirttiler.

Konuşmanın ardından yapılan oylamada Büyük Gölbaşı Merkezi projesinin için İller Bankasından 100 milyon kredi çekilmesi oy birliği ile kabul edilerek meclisten geçti.

Meclis üyelerine gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür eden Başkan Şimşek, projenin bittiğini ve 45 günlük ihale sürecinin ardından projeye başlanacağını söyledi.

Proje için gerekli bazı malzemeleri önceden aldıklarının altını çizen Başkan Şimşek “ Projenin hemen başlamasını istiyorum. Çünkü her geçen gün projede kullanılacak inşaat malzemelerinin fiyatları artıyor hem bundan tasarruf sağlamak hem de projeyi biran önce hizmet girmesi için acele ediyoruz” dedi.

ARŞİV VİDEO

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA